Трябва да съхраниш детето в себе си. Детското, ако те

...
Трябва да съхраниш детето в себе си. Детското, ако те
Коментари Харесай

Проф. Биолчев: Трябва да съхраниш детето в себе си

Трябва да съхраниш детето в себе си. Детското, в случай че те напусне, те лишава и от очарованието на възрастния разум.

Това съобщи проф. Боян Биолчев в предаването „ Денят онлайн ” по NOVA NEWS. Той счита, че има вяра да опазим детското и светлото в душите си. „ Надеждата е в самите нас – да си даваме сметка, че живеем прекомерно малко, с цел да трансформираме живота си в обвинителност и неодобрение. Толкова хубави неща има опция човек да преживее, само че би трябвало да има малко топлота в душата си ”, сподели проф. Боян Биолчев.

По думите му смяната към този момент се трансформира в статукво. „ Разчитаме на обособени персони във време, когато огромните персони съвсем ги няма в света. Май хората станахме много милиарди на Земята и занапред ще се движим в редици от хора, които не знаят къде отиват ”, сподели някогашният ректор на Софийския университет „ Св. Климент Охридски ”.

За случаите на принуждение и през отминаващата година той сподели, че това са дейности на неинтелигентни хора. „ Малцина си дават сметка, че понятието народна власт е тирания на низината. Не виждаме ли нещо от този жанр и през днешния ден? ”, запита Биолчев.

Относно връзката сред вярата и нормалността Биолчев сподели, че вижда интелигентни хора, които имат отношение към вярата като нещо, което образува индивида в добра посока. 

Той следи и развиването на актуалните технологии. „ Изкуственият разсъдък не написа, а комбинира. Изпратиха ми роман, изработен от машина – всичко има, но разказът го няма ”, сподели Биолчев. Той не има вяра, че машините в миналото ще имат страсти. „ Умението да се радваш, да се плашиш от себе си – една машина в никакъв случай няма да се уплаши от себе си, тя постоянно ще мисли, че е дефинитивна ”, съобщи някогашният ректор на СУ. 

За креативната си активност той сподели, че протяга ръка към компютъра, когато към този момент знае цели абзаци. „ Никога не съм получавал добър резултат, когато съм се опитвал да очаквам озарение. Истинската литература би трябвало да е подготвена преди твоето решение, когато усетиш убеденост, че можеш да записваш ”, сподели създателят.

„ Най-важното нещо в една литература е да има поклонение пред истината и недопустимост на измислени истини ”, сподели Биолчев.

Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР