Трябва да бъдем по-остри и по-бързи, но не и прекалено

...
Трябва да бъдем по-остри и по-бързи, но не и прекалено
Коментари Харесай

Алегри каза какво още иска от Милан

„ Трябва да бъдем по-остри и по-бързи, само че не и прекомерно нервни “, уточни треньорът на Милан
Старши треньорът на Милан Масимилиано Алегри приказва след успеха с 1:0 над Лече от 21-ия кръг на италианското състезание. Милан е втори в класирането с 46 точки, като изостава от Интер с 3.

„ Най-важното е, че в актуалния футбол, с пет налични смени, решенията за промяна на играчи стават решаващи. В избрани моменти от мача състезател като Фулкруг внася прохлада в наказателното поле.

Вярвам, че можем да използваме доста комбинации, включващи Фулкруг, Пулишич, Леао и Нкунку, само че би трябвало да бъдем по-прецизни в завършващите си удари, да покажем повече самообладание в построяването на офанзивите, да бъдем по-остри и по-бързи и да не бъдем прекомерно нервни в завършващата фаза.

На половината път сме към задачата си. След като... “ математически си осигуриха място в челната четворка, тогава ще мога да виждам по-нататък, само че сега квотата за място в Шампионската лига е 74 точки, а поради формата на Интер, това се повишава до 86-88. „ Това е просто математика, основана на това къде се намират тимовете сега “, цитира DAZN думите на Алегри след успеха на Милан в Серия А.
Източник: novsport.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР