Трудно ще бъде управлението оттук нататък под напора на едно

...
Трудно ще бъде управлението оттук нататък под напора на едно
Коментари Харесай

Проф. Вучков: Чест му прави на моя състудент Росен Желязков

" Трудно ще бъде ръководството оттук насетне под напора на едно съществено сериозно общество. Тези младежи, които заляха площадите преди месец, са в очакване да се случат положителни неща. Ако не се осъществят тези техни фантазии, които не са намерили към момента своята политическа реализация, сигурно митинги ще има и по-нататък, може би и в края на годината ", съобщи пред bTV проф. Веселин Вучков, някогашен министър на вътрешните работи. 

Според него този парламент е жертван и не може да роди ново постоянно държавно управление. 

По мотив думите на премиера в оставка - " тази гражданска сила би трябвало да бъде подкрепена, би трябвало да бъде поощрена ", Вучков съобщи: " Чест му прави на моя състудент Росен Желязков, че изрече тези думи тъкмо в точния момент и не мога да си обясня държанието на водача на към момента най-голямата политическа мощ - ГЕРБ - г-н Бойко Борисов, тъй като надали и той самият си има вяра, че тези многохилядни митинги са финансирани от контрабандисти в проведена престъпност ". 

Контрабандисти и " дедесари " са финансирали антиправителствените митинги от края на предходната година, довели до оставката на кабинета " Желязков ". " Те си го знаят - и сътрудниците от ПП-ДБ, и другите ".Това изказване насочи водачът на ГЕРБ Бойко Борисов в ново включване с видео в обществените мрежи в партийната централа на работно заседание с кметове, министри (в оставка) и депутати.

Според професора протестите са импровизиран яд на младежи за това че не могат да приемат арогантност и безсрамие на политическата сцена. 

" Никой нищо няма да ревизира. Всичко е една предизборна обстановка, оттук нататък всички политически играчи са се вторачили в деня на изборите. Цялото политическо държание ще се концентрира в това ", счита той. 

Според него обществото би трябвало да се интересува какви политически платформи ще се презентират пред нас. " Да си изберем този политик, който ще осъществя нашите персонални и професионални очаквания. Надявам се да се организира що годе един порядъчен почтен избор. Много е значимо да се осъществя най-малко мъничка смяна в изборния кодекс, да се ускори детайлът машинен избор, тъй като при него най-малко няма да има подправяне на бюлетини ".

Вучков счита, че е извънредно значима е ролята на вътрешния министър. Това да бъде съчетано с един машинен избор, един вътрешен министър, длъжностен, който е релативно отделечен от политическите сили и най-много има вътрешна воля да се бори против пазаруването на гласове. 

Според него надали някой ще реализира безусловно болшинство. Коалиционната просвета мъчно се открива. Трябва една смислена коалиция, прецизирала всички промени в обществената сфера, тъй като същинският български бизнес и изключително дребният и междинният нямат свое действително политически преставителство в българския парламент.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР