Трудно е да говорим за водата като нещо лошо, защото

...
Трудно е да говорим за водата като нещо лошо, защото
Коментари Харесай

Вредно ли е да пием вода, докато ядем

Трудно е да приказваме за водата като нещо неприятно, тъй като се нуждаем от нея всекидневно. Но има обстановки, в които е по-добре да си останем жадни, в сравнение с да си навредим. И за една от тях се счита храненето.

Да пием вода, до момента в който ядем, е огромна неточност съгласно мнозина. Други пък са на мнение, че това е страховит метод за намаляване, тъй като консумираме по-малко храна от нормалното. Ето едно научно пояснение, което ни звучи много правдоподобно.

Противниците на пиенето на вода по време на хранене застават зад тезата, че течността разрежда стомашните сокове и понижава киселинността в стомаха, като по този метод затруднява храносмилането. Освен това, водата избутва в червата храната, която към момента не е модифицирана.
 Снимка 417364

А ето какво в действителност се случва с храната и водата в стомаха. Процесът на храносмилане стартира още преди храната да е попаднала в устата ни. Още при мисълта за нея, започваме да отделяме по-голямо количество слюнка.

В нея има огромно количество ензими, които омекотяват храната още по пътя й към стомаха. Необходими са четири часа , с цел да може яденето ни да се разгради изцяло.

Водата, за разлика от храната, не се задържа в стомаха ни толкоз дълго. Една чаша от към 300 мл минава през стомаха за едвам 10 минути. Затова течността единствено минава през храната, която се преработва, омекотява я в допълнение и напуща процеса на храносмилане.
 Снимка 417362

Затова не е вярно да се твърди, че течностите понижават киселинността в стомаха . А и в случай че той изпита усложнение с обработването на някое хранене, стартира обособяване на по-голямо количество ензими, които да оказват помощ в задачата, изяснява Bright Side.

С редица проучвания е открито, че равнищата на киселинност в стомаха са идентични при хора, които пият течности, до момента в който ядат, и при други, които ги заобикалят. Не бива да пропущаме и обстоятелството, че водата попада в стомаха ни освен при директна консумация, а и посредством самата храна .

Така че, няма от какво да се тормозим. Единственото предписание, което би трябвало да съблюдаваме, когато одобряваме течност до момента в който се храним, е да не вършим огромни глътки директно преди следващата хапка , тъй като по този начин отмиваме слюнката, която е от значително значение за храносмилането.
 Водата, температурата й и коя да предпочетем
Топла или студена вода да пием

Всяка си има и плюсове, и минуси

А пиенето на задоволително вода е в действителност значимо и тъй като тя е главната съставна част в слюнката. Добре е и да се придържаме към водата със стайна температура.
Източник: lifestyle.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР