Трудна, но сладка победа постигна Миньор в първия си официален

...

Миньор започна с победа пролетта

Трудна, само че сладка победа реализира Миньор в първия си формален мач за 2019 година. „ Чуковете “ се постановиха с 1:0 при гостуването си на Чавдар в Етрополе. Резервата Кристиян Слишков осъществя единственото попадение в 81-та минута. Младокът се възползва от отличен пас на Томислав Павлов, изскочи зад отбраната и прати топката в долния десен ъгъл на вратата. През първата част Миньор бе по-активния тим, само че пропусна три положителни благоприятни условия посредством Йосифов, Миро Иванов и още веднъж Калоян Йосифов.
В самия завършек на частта Дани Леонтиев трябваше да се намесва уверено, откакто Николай Ботив би изведен самичък против него. След почивката играта бе равностойна, а обстановки за попадение имаше и пред двете порти. В 46-та минута удар през глава на Томислав Павлов мина на сантиметри от лявата греда.

Домакините от своя страна на два пъти заплашиха пернишката врата след удари с глава на Николай Иванов и Ботев, само че Леонтиев внимаваше. В 72-та минута шут на Калоян Йсифов облиза напречната греда, а малко по-късно Матев извади удар на Павлов. Девет минути преди края Павлов хитро изведе Слишков, който с точния си шут зарадва петдесетината почитатели на Миньор, пропътували дистанцията до Етрополе.