Тристранката опраска с 200 км/ч работещите в спешните центрове. Няма

...
Тристранката опраска с 200 км/ч работещите в спешните центрове. Няма
Коментари Харесай

Милена Атанасова: Държавата се гаври не само с работещите в Спешна помощ

„ Тристранката опраска с 200 км/ч работещите в незабавните центрове. Няма по какъв начин да ни разпределят равно на калпак. Едно е 22% на 3000, едно е на 1000 лв.. Увеличават ножицата непрестанно. Всяват разкол и разделяне сред работещите в незабавните центрове по длъжности. “

Този коментар направи в изявление за БНР Милена Атанасова, заместник-председател на Национален профсъюз „ Защита “.

„ Обстановката е взривена от писмо на министъра на опазването на здравето от 24.08. 2023 година до шефовете за незабавна помощ, в което се споделя, че в бюджета е планувано само стабилно възнаграждение на признатите в края на предходната година хонорари “, разясни Атанасова по отношение на подновяването на митингите на работещи в системата на незабавната помощ.

По думите ѝ на никое място не се разяснява нарастването на главните хонорари с 22% от началото на август.

Министърът публично излиза в медиите, че стопира да си контактува с нас, тъй като слагаме въпроси, добави Атанасова.

„ Проф. Хинков, преди да разяснява за заплатите на водачите, дано да се качи – има водачи бол, които са подготвени да му дадат ключа на своята кола за спешна помощ, да отиде и да подкара “, прикани Милена Атанасова. „ Той даде заричане пред тези мъже – фелдшери, парамедици, водачи. Накрая се изгаври с тях. Но това са ни политиците – благи на обещания. “

„ С тази политика на ръководство, с това незаслужено и неприлично заплащане на работещите в центровете, страната се гаври освен с работещите в един от стълбовете на националната сигурност. Гаври се и с пациентите “, съобщи Милена Атанасова в предаването „ Преди всички “.

Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР