Тристепенно меню за 6 лева – това предлага столът в

...
Тристепенно меню за 6 лева – това предлага столът в
Коментари Харесай

Кюфте за 1.28 лв. в НС: Какво мислят на Женския пазар за чинията на депутата?


Тристепенно меню за 6 лв. – това предлага столът в Народното събрание. Икономистът на КНСБ Любослав Костов популяризира фотография с .

Част от предложенията са свинска пържола с топено сирене и гъби за 3,64 лв., кюфте 75 грама за 1,28 лв. и филия самун за 11 стотинки.

Снимка: Редакторски екип


Попитахме клиенти от Женския пазар в София какво е тяхното мнение за цените в парламентарния стол.

Според хората са диспропорционално високи по отношение на цените в менюто:

Снимка: Редакторски екип


„ Ден да мине, резен да не отминава. Взимат си 10 хиляди лв. и си лапат, а не се интересуват, че 80 на 100 от хората мизерстват “.

Други не са сюрпризирани:

Снимка: Редакторски екип


„ Винаги са били привилегировани, няма какво да разясняваме “.

Според отчет на КНСБ с 20 на 100 е поскъпнала издръжката на живота в съпоставяне със септември предходната година, а стоките от дребната потребителска кошница – с 45% по отношение на предходната година. От там показват, че над 1 800 000 души живеят с .

Снимка: Редакторски екип


Потребителската кошница е нараства с 29% за година. Увеличение на цените има при съвсем всички съществени хранителни артикули, демонстрират данните на Държавната комисия по стоковите тържища и борсите.

Продължава на едро в страната. Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява цените на питателните артикули на едро в България, се повиши тази седмица с 1,17 на 100 до 2,166 пункта.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР