Трима мъже, съпричастни към телефонна измама, са задържани по време

...
Трима мъже, съпричастни към телефонна измама, са задържани по време
Коментари Харесай

Задържаха трима, измамили 87-годишна румънка по телефона

Трима мъже, съпричастни към телефонна машинация, са арестувани по време на полицейска интервенция в България и Румъния, оповестиха от пресцентъра на Министерство на вътрешните работи.

Действията са извършени на 1 юни от чиновници на ГДНП, ОДМВР-Русе и техни сътрудници от северната ни съседка. Според първичните данни измамливото позвъняване е осъществено от територията на България по отношение на 87-годишна румънска гражданка, от която е поискана сумата от 10 000 леи. Извършителите работили по схемата „ позвъняване от доктор с искане на пари за лекуване на непосредствен, претърпял случай “. Действията по следствието са подхванати неотложно след сезиране на българските управляващи от румънската страна. На пътя Русе-Разград, минути след взимане на по-голямата част от инкриминираната сума, са арестувани двамата в действителност причинители - мъже на 31 и на 41 години, и двамата от Ветово. Парите били оставени малко по-рано от куриера /56-годишен румънски гражданин/ на несъмнено място от пътя. Той е арестуван в Букурещ, директно след прибирането си от България. В него е открита и останалата част от сумата. 

Окръжната прокуратура в Русе е изпълнила всички предоставени й с европейска заповед за следствие  от румънските магистрати следствени дейности за осъществената машинация в Румъния. Материалите следва да бъдат предадени на румънската прокуратура и следствието по случая продължава от тях. 

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР