Двама ученици откриха огън в гимназия във Филипините, има загинали и ранени
Трима души бяха убити, а петима – ранени при пукотевица в учебно заведение в централната част на Филипините, заяви локалната полиция в понеделник, предава
Властите са арестували двама обвинени за нападението в Националната гимназия " Сан Хосе “ в град Таклобан, провинция Лейте. Инцидентът е станал към 9:00 ч. сутринта локално време (01:00 ч. по Гринуич) в учебната постройка. От полицията в Таклобан прецизираха, че тече следствие за определяне на претекстовете и събитията към нещастието.
Началникът на локалната полиция Ноелито Гетиган съобщи пред кореспонденти, че нападателите са употребявали 9-милиметрово оръжие и револвер.38 диаметър. Един от обвинените – малолетен възпитаник в 9. клас, е арестуван малко след стрелбата, а вторият по-късно се е предал самичък на управляващите.
Пострадалите са превозени в близки лечебни заведения. В региона на учебното заведение са ситуирани спомагателни полицейски сили, с цел да се подсигурява сигурността на учениците, личния състав, родителите и локалните поданици. Властите приканиха жителите да не популяризират непотвърдена информация и да сътрудничат на следствието.
Подобни произшествия са необикновени за Филипините, където стрелбите в образователни заведения са необичайност. Последният огромен случай е от юли 2022 година, когато въоръжен мъж откри огън по време на дипломиране в юридическия факултет на университета " Атенео де Манила “ в град Кесон. Тогава починаха трима души, измежду които и някогашният кмет на град Ламитан – Роуз Фуригай.
Властите са арестували двама обвинени за нападението в Националната гимназия " Сан Хосе “ в град Таклобан, провинция Лейте. Инцидентът е станал към 9:00 ч. сутринта локално време (01:00 ч. по Гринуич) в учебната постройка. От полицията в Таклобан прецизираха, че тече следствие за определяне на претекстовете и събитията към нещастието.
Началникът на локалната полиция Ноелито Гетиган съобщи пред кореспонденти, че нападателите са употребявали 9-милиметрово оръжие и револвер.38 диаметър. Един от обвинените – малолетен възпитаник в 9. клас, е арестуван малко след стрелбата, а вторият по-късно се е предал самичък на управляващите.
Пострадалите са превозени в близки лечебни заведения. В региона на учебното заведение са ситуирани спомагателни полицейски сили, с цел да се подсигурява сигурността на учениците, личния състав, родителите и локалните поданици. Властите приканиха жителите да не популяризират непотвърдена информация и да сътрудничат на следствието.
Подобни произшествия са необикновени за Филипините, където стрелбите в образователни заведения са необичайност. Последният огромен случай е от юли 2022 година, когато въоръжен мъж откри огън по време на дипломиране в юридическия факултет на университета " Атенео де Манила “ в град Кесон. Тогава починаха трима души, измежду които и някогашният кмет на град Ламитан – Роуз Фуригай.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




