Трикратният шампион с Левски Стоил Палев продължава кариерата си в

...
Трикратният шампион с Левски Стоил Палев продължава кариерата си в
Коментари Харесай

Национален разпределител продължава кариерата си в Италия

Трикратният първенец с Левски Стоил Палев продължава кариерата си в Италия.
Той ще укрепи отбора от А2 “Есенс Хотелс Фано ” за новия сезон. Разпределителят на шампионския тим на " сините " ще бъде част от амбициозния проект на новия си клуб да се пребори за място в италианския хайлайф. В състава ще бъде и различен българин - Денис Карягин.

Роденият на 21 май 2003 година Стоил Палев напуща Левски след 10 години в клуба. През този интервал разпределителят печели голям брой трофеи при подрастващи и става неизменима част от главното ядро играчи, донесли триумфите на мъжкия състав в последните три сезона.

Визитката на Стоил е впечатляваща - троент първенец на България, три Суперкупи и една Купа на България. През сезон 2024/2025 бе главен диригент на триумфа за спечелването на исторически златен требъл. В завършилата шампионска акция от сезон 2025/2026 приключи уместно като MVP на финалната серия в Суперволей.

На национално равнище юношата на Левски е част от триумфите при подрастващи в последните години, както и от страхотното показване на мъжкия тим във Филипините предишното лято - сребърен медалист от Световното състезание, дружно с още 6 момчета от " синята " школа.

" Стоил е едно от момчетата, с които свързвам началото на уговорката ни към Левски. Наред с мъжкия тим, който Владо Николов сглоби за сезон 2016/2017, заварихме и една група деца на по 12-13 години, измежду които бяха Стоил, Вени Антов, Алекс и Мони Николови. Стоил извървя дългия и нелек път от детския волейбол до три шампионски трофеи с мъжкия тим, бронзов и сребърен орден с националните тимове до 21 и 19 година и сребро от международното състезание за мъже. Заслужил е присъединяване си в тези триумфи с неотклонен труд, неизменност, образование и дисциплинираност. От името на клуба желая да му благодаря за всичко, което реализира, и да му пожелая идната стъпка да бъде единствено ходило към сполучлива интернационална кариера ", съобщи президентът на Левски Давид Давидов.

“Искам от сърце да благодаря на всички в клуба за поддръжката, доверието и незабравимите моменти дружно. Специални благодарности към почитателите – вашата сила и честност във всеки мач означаваха извънредно доста. За мен беше чест да бъда част от този тим. Всичко, което постигнахме, ще остане вечно в сърцето ми. Левски остава мое семейство. Пожелавам триумф на клуба отсега нататък и имам вяра, че най-хубавото занапред следва ”, съобщи Стоил при прочувствената разлъка.

“Дойде и това време - Стоил да тръгне по нов път, да играе в мощно състезание и да се развие още. В годините дружно той стартира като младеж, само че израсна пред очите ми като мъж и като играч. Изключително съм задоволен, че той реализира това надграждане в персонален и професионален проект. Пожелавам му да е здрав, да реализира триумфи и да продължава да бъде спечелилият, който беше в Левски ”, съобщи старши-треньорът на " сините " Николай Желязков.
Източник: novsport.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР