Трикратните европейски шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева записаха трета

...

Сестри Стоеви се класираха за полуфиналите в Куала Лумпур

Трикратните европейски шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева записаха трета поредна победа и се класираха за полуфиналите на двойки дами на шампионата по бадминтон от сериите World Tour Super 500 в Куала Лумпур, Малайзия.

Стоеви направиха поврат и отстраниха номер 5 в схемата И Цзин Ли и Сюй Мин Луо от Китай с 21:23, 21:18, 21:19. Мачът беше доста оспорван и продължи 80 минути.

Българките съумяха да поведат с 21:20 в края на първия гейм, само че съперничките им съумяха да завоюват три следващи точки и завоюваха първия гейм. Във втората част българките играха чудесно и след 17:12 нямаха проблеми да стигнат до 21:18 и да изравнят.

В третия гейм те поведоха с 16:11, само че китайките изравниха 17:17, само че по-късно Стоеви завоюваха три следващи разигравания за 20:17, което се оказа решаващо за крайния триумф.

За българките това е първи полуфинал на шампионат от сериите World Tour Super 500.

На полуфиналите ще играят против водачките в схемата Рин Иванага и Кие Наканиши от Япония.

Следващата седмица Стефани Стоева и Габриела Стоева ще вземат участие на шампионат в Сингапур от World Tour Super 750 с награден фонд 850 хиляди $.