Тридневната сватба на един от най-богатите хора в света съвсем

...
Тридневната сватба на един от най-богатите хора в света съвсем
Коментари Харесай

Ето как живее сега бившата жена на Джеф Безос, която той заряза заради лъскавата Лорън По женски

Тридневната женитба на един от най-богатите хора в света напълно скоро ще стартира. На 26 юни Джеф Безос ще се ожени за Лорън Санчес.

Венеция е завладяна от любопитни туристи, търговци, които чакат доходи, само че и от митинги на хора, които не са съгласни градът им да става хазаин на звездното събитие.

На фона на цялата нервност мнозина се питат по какъв начин живее някогашната брачна половинка на Джеф - Макензи Скот, в този момент.

Преди шест години, след нашумелия си бракоразвод с милиардера, Макензи се трансформира в най-богатата жена в света. Но в този момент води спокоен и спокоен живот като една от най-щедрите благодетелки в света.

Нека обаче си напомним по какъв начин стартира всичко.


Те се срещат през 1992 година, когато и двамата работят в капиталовата компания D. E. Shaw & Co. След шест месеца се женят. Безос работи на Уолстрийт, само че скоро взема решение да промени живота си изцяло.

Бъдещият милиардер желал да напусне работата си, да се реалокира и да отвори първия си онлайн магазин, който едвам по-късно прераства в голяма корпорация, наречена Amazon.

Джеф споделя с Макензи концепцията си. Без да се замисли, момичето твърдо дава отговор „ съгласна съм “ на обичания си и едвам по-късно пита: „ А какво е интернет? “.

Тя не схваща нищо от това, което той се пробва да сътвори, само че изцяло се доверява на изобретателността на брачна половинка си.

 
В резултат на това, през 1995 година двойката се реалокира в Сиатъл. Макензи не стои настрана, в противен случай - тя поема част от отговорностите в новата компания. Занимава се със счетоводство, логистика, наема първите чиновници и играе основна роля в работата на компанията.

По-късно Безос споделя, че точно поддръжката на дамата му е разрешила да поеме риск и да напусне постоянна работа в името на тогавашния чужд интернет.

През годините на брака си те имат четири деца, само че детайлности за тях Джеф и Макензи избират да не споделят.

Известно е единствено, че през 2000 година някогашните съпрузи имат наследник, Престън. В идващите години те стават родители на още две момчета и осиновяват щерка от Китай.

Интересен е фактът, че имената и възрастта на тези деца в никакъв случай не са били разкривани нито от Безос, нито от Скот.

Единственият път, когато публиката съумя да зърне цялото семейство дружно, беше през 2016 година

Тогава всички те излязоха дружно на аления килим на Comic-Con International в Сан Диего по време на премиерата на кино лентата „ Стар Трек: Безкрайност “.

През януари 2019 година двойката разгласи развода си след 25 години брак.

В заявката си те съобщихат: " Както знаят нашите родственици и близки другари, след дълъг интервал на опити за продължение и пробна разлъка, взехме решение да се разведем и да продължим взаимния си живот като другари. "

Причините за раздялата Джеф и Макензи избират да не посочват.

Според разнообразни източници обаче Джеф е имал спекулация с Лорън Санчес, актуалната му младоженка, в продължение на 8 месеца.

А малко по-късно в интернет изтече преписка сред Безос и Санчес, в която връзката им беше доказана.Макензи обаче настойчиво сдържаше страстите си, даже и откакто измяната на брачна половинка ѝ стана публично притежание.

Двойката реализира съглашение много бързо след разделянето на имуществото. Милиардерът дал на някогашната си брачна половинка 4% от акциите на Amazon. През 2019 година това се равняваше на почти 38,3 милиарда $.

През годината благосъстоянието ѝ набъбна доста заради взрива на акциите на софтуерните компании по време на пандемията.

През лятото на 2020 година тя бе най-богатата жена на планетата. Състоянието ѝ се усили до 68 милиарда $.

 
Веднага след развода обаче Макензи обществено разгласи, че възнамерява да се раздели с по-голямата част от имуществото си.

Първо, тя се причисли към самодейността „ Клетва за даряване “, в която доста богати хора дават обещание да дарят по-голямата част от парите си за щедрост или през живота си, или след гибелта си.През последните няколко години Макензи е дарила над 19 милиарда $.

Скот разгласи, че желае да даде парите на тези, които в исторически проект са страдали от липса на средства. Затова е избрала 286 организации, които работят против расовото неравноправие, в региона на изкуствата и образованието.

В персонален проект две години след развода си с Безос Макензи се омъжи за учител от учебното заведение на децата си, оповестиха тогава осведомителните организации.

Новината за брака ѝ с Дан Джует беше оповестена на филантропския уебсайт Giving Pledge, като Джует дава обещание да се причисли към организацията и да подарява огромна част от приходите си.

Източник: woman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР