Три от първите четири поставени отпаднаха във втория кръг на

...

Три от топ четирите поставени в Москва отпаднаха рано

Три от първите четири сложени отпаднаха във втория кръг на шампионата по тенис за Купата на Кремъл в Москва с награден фонд 790 хиляди $. Водачката в схемата Кристина Младенович (Франция) беше отстранена от Александра Соснович (Беларус) с 2:6, 6:2, 2:6 след два часа на корта.

Младенович стартира неприятно и загуби първите четири гейма, а в следствие и първия сет. Във втората част тя навакса пробив пасив и от 1:2 със серия от пет поредни гейма стигна до равнене на резултата.

В решаващия трети сет Соснович още веднъж проби рано и дръпна с 3:0, само че този път не позволи поврат. На четвъртфиналите състезателката от Беларус ще срещне представителката на домакините Даря Касаткина, която надви над Катержина Синиакова (Чехия) с 6:2, 6:3.

Номер 2 Коко Вандевеге (САЩ) претърпя проваляне от украинката Леся Цуренко с 5:7, 6:1, 2:6. Вандевеге пропиля задатък от 5:2 в първия сет, след което завоюва безапелационно втория, а в третия още веднъж взе ранна преднина от 2:0, само че до края полуфиналистката в Москва през 2015 година завоюва шест следващи гейма, а с това и мача.

Поражението пък лиши американката от опцията да влезе в топ 10 на международната класация през идната седмица, което щеше да стане факт при победа през днешния ден. Цуренко ще играе на четвъртфиналите против седмата сложена Юлия Гьоргес (Германия), която се оправи с Юлия Путинцева (Казахстан) с 6:3, 6:3.

Номер 4 Анастасия Севастова (Латвия) също отпадна във втория кръг след проваляне от вицешампионката в шампионата през 2014 година Ирина-Камелия Бегу (Румъния) с 4:6, 3:6. Следващата съперничка на Бегу ще бъде квалификантката Вера Лапко (Беларус), която отстрани миналогодишната финалистка Даря Говрилова с 6:3, 6:1 и отричане на натурализираната австралийка поради контузия.