Разбиха наркодепо за фентанил във Факултета, има трима обвиняеми
Три лица са привлечени в качеството на обвинени след огромна полицейска акция в София. Всички те са арестувани с прокурорско разпореждане за период до 72 часа, като следва на 4 юни Софийският градски съд да прегледа настояванията на наблюдаващите прокурори за налагане на най-тежката мярка за неотклонение " задържане под стража ". Това заяви шефът на Столична дирекция на вътрешните работи основен комисар Любомир Николов.
" Още във вчерашния ден след 18:30 часа започва, обвързвана с разпространяването на най-критичното и най-рисковото наркотично вещество, обвързано с фентанила. В хода на дейностите чиновниците на Четвърти бранш " Наркотици ", взаимно с сътрудниците си от Трето районно ръководство, наблюдаваха три или четири покупко-продажби сред дилъри и купувачи. Така установихме, че главното наркодепо и база за разпространяване се намират точно на този адрес ", изясни шефът на столичната полиция.
При претърсванията на три адреса са открити над 700 дози фентанил и кристали от рода на метамфетамина. Заедно с дилърите са арестувани и огромен брой наркозависими лица. В разпитите пред проверяващите те са удостоверили напълно полицайския разбор, свидетелствайки, че купуват опиати всекидневно от тествания адрес и от още две местоположения в квартал " Факултета ".
По думите на основен комисар Николов фентанилът се пласира най-вече в ромските махали, защото се употребява като по-евтин сурогат на хероина. Минимална доза от него провокира мощно замайване за интервал от 2-3 часа, което го прави извънредно издирван и известен измежду клиентите с по-нисък обществен статус.
" Задържаните дилъри са на 48, 20 и 40 години. Този, който се явява техен самобитен водач, е лице с прякор Гугутката - той е престъпно проявен, неведнъж осъждан и арестуван от нас за разпространяване на опиати. Целта ни е тази " сергия " да бъде затворена за доста дълъг интервал от време, с цел да спасим колкото се може повече деца от пристрастяване и от пагубното въздействие на този рисков опиат ", безапелационен бе шефът на Столична дирекция на вътрешните работи.
" Още във вчерашния ден след 18:30 часа започва, обвързвана с разпространяването на най-критичното и най-рисковото наркотично вещество, обвързано с фентанила. В хода на дейностите чиновниците на Четвърти бранш " Наркотици ", взаимно с сътрудниците си от Трето районно ръководство, наблюдаваха три или четири покупко-продажби сред дилъри и купувачи. Така установихме, че главното наркодепо и база за разпространяване се намират точно на този адрес ", изясни шефът на столичната полиция.
При претърсванията на три адреса са открити над 700 дози фентанил и кристали от рода на метамфетамина. Заедно с дилърите са арестувани и огромен брой наркозависими лица. В разпитите пред проверяващите те са удостоверили напълно полицайския разбор, свидетелствайки, че купуват опиати всекидневно от тествания адрес и от още две местоположения в квартал " Факултета ".
По думите на основен комисар Николов фентанилът се пласира най-вече в ромските махали, защото се употребява като по-евтин сурогат на хероина. Минимална доза от него провокира мощно замайване за интервал от 2-3 часа, което го прави извънредно издирван и известен измежду клиентите с по-нисък обществен статус.
" Задържаните дилъри са на 48, 20 и 40 години. Този, който се явява техен самобитен водач, е лице с прякор Гугутката - той е престъпно проявен, неведнъж осъждан и арестуван от нас за разпространяване на опиати. Целта ни е тази " сергия " да бъде затворена за доста дълъг интервал от време, с цел да спасим колкото се може повече деца от пристрастяване и от пагубното въздействие на този рисков опиат ", безапелационен бе шефът на Столична дирекция на вътрешните работи.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




