Три жени са убити на общо събрание на жилищен блок в Рим
Три дами бяха убити в неделя, когато мъж извади револвер и откри огън по време на общо заседание на жители на жилищен блок в Рим , оповестиха италианските медии в неделя.
Първоначалните информации сочат, че стрелецът - мъж на 57 години, е бил арестуван след стрелбата, станала в бар в квартал Фидене, където се е провеждало събранието.
Предполага се, че стрелбата е зародила поради разногласия към етажната благосъстоятелност. Пострадали са още четирима души, които са настанени в римски лечебни заведения. Един от тях е в тежко положение. Още един от присъствалите на събранието е признат в болница, откакто е получил инфаркт, написа вестник " Кориере каузи Сера ".
Още една покруса раздруса италианците тази нощ, откакто лек автомобил със седем младежи е самокатастрофрал в региона на северозападния италиански град Алесандрия в провинция Пиемонт. Загинали са момче на 15 години и двама младежи на 21 и 23 години , други двама са тежко ранени, измежду които едно момиче на 16 години. Останалите двама младежи също са настанени в болница, само че в по-леко положение. На водача - 23-годишен юноша от марокански генезис е повдигнато обвиняване за причиняване на гибелта на повече от едно лице с моторно транспортно средство.
Преди злополуката колата - лек автомобил " Пежо ", е била забелязана да се движи на зиг-заг в квартал на град Алесандрия и бил изработен опит да бъде спряна от полицейски патрул.
Източник: news.bg
КОМЕНТАРИ




