Три изследвания показватПри някои жени това се случва на 30

...
Три изследвания показватПри някои жени това се случва на 30
Коментари Харесай

Изчерпан ли е яйчниковият ви резерв

Три проучвания демонстрират
При някои дами това се случва на 30 години

Общоприето е, че междинната репродуктивна възраст на дамата е от 15 до 49 години, само че природата постоянно може да играе по свои лични правила. Някои дами резервират способността си да родят даже след 50 години, медицината познава доста сходни образци. А от време на време запасите от яйцеклетки могат да се изчерпат на 30 години. В подобен случай настава ранна менопауза.

Лекарите предлагат въпросът с раждането да се реши от 20 до 35 години, т.е. в ранна репродуктивна възраст, тъй като по-късно се натрупват разнообразни болести и „ повреди “ в гените.

„ Всяка жена има единствено един ресурс от яйцеклетки за целия си живот. Първоначално броят им доближава 6-8 милиона, само че когато се роди момиче, остават единствено 1-2 милиона, като броят им понижава всеки месец. По време на интервала на овулация единствено дребна част се употребява по предопределение и множеството от яйцеклетките умират “, изяснява доктор Хамани Надин, акушер-гинеколог, основателка на плана Empire of Health.

Този индикатор е самостоятелен за всяка жена. Много зависи от метода на живот, болесттите, наследствеността, предходни интервенции. Можете да разберете капацитета на вашия яйчников запас, като извършите 3 проучвания. 

- Анти-Мюлеровият хормон (AMH) демонстрира яйчниковия фоликуларен запас - броят на фоликулите, които евентуално могат да влязат в дейна фаза на напредък. Хормонът доближава пикови концентрации на 20-30-годишна възраст. След 30-те се следи спад в индикатора. Престава да съществува след менопаузата. Нивото на AMH под 1,0 ng/ml демонстрира понижаване на яйчниковия запас, т.е. дребен брой фоликули. При млади дами ниските равнища на AMH могат да демонстрират преждевременна яйчникова непълнота и това е причина да се консултирате с доктор допустимо най-скоро.

- Фоликулостимулиращият хормон (FSH) се създава в хипофизната жлеза и подкрепя узряването на нови фоликули в яйчника. Ако равнището на хормона е прекомерно високо, това значи, че яйчниците реагират едва на него и хипофизната жлеза се пробва да ги подтиква повече. Заедно с ниския AMH, това също демонстрира привършване на яйчниците.

- Ултразвук на тазовите органи. В допълнение към хормоните, за цялостна оценка на яйчниковия запас е належащо да се извърши ултразвук на тазовите органи на 5-7 дни от менструалния цикъл. Ултразвукът ще покаже броя на антралните фоликули и положението на ендометриума. 
Източник: trud.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР