Три американски групи ще се качат на сцената на зала 3 на НДК на 11 ноември
Три американски групи ще се качат на сцената на зала 3 на НДК на 11 ноември, осведомят от Fest Team.
Към хардкор легендите от Кънектикът – Hatebreed, се причисляват Life of Agony от Ню Йорк и End It от Балтимор.
Hatebreed е измежду най-разпознаваемите групи в американската хардкор сцена. Създадена през 1994 година в Бриджпорт, Кънектикът, от фронтмена Джейми Джаста, бандата построява присъщ жанр, в който хардкорът и метълът се срещат в избухлива композиция от тежки рифове, нападателна сила и текстове, отдадени на устойчивостта, самодисциплината и превъзмогването на компликациите, показват от Fest Team.. По думите им точно способността им да трансформират тематики като загуба, тревога, яд и персонални борби в катарзисно прекарване за публиката е една от аргументите Hatebreed да останат толкоз авторитетни към този момент повече от три десетилетия.
Сред най-високо оценените им модерни издания е албумът Weight of the False Self (2020), в който групата изследва тематики като прочувствения товар, психическата резистентност и превъзмогването на персонални рецесии, без да се отклонява от присъщата си безкомпромисна тежест. През 2025 година те показват първата си нова музика от пет години насам със сингъла Make the Demons Obey , а сега работят по идващия си студиен албум. Новият интервал за групата идва редом с турнета и участия на водещи рок и метъл фестивали по света.
Life of Agony от началото на 90-те години построява лично място на пресечната точка сред различния метъл, хардкора и рока. Историята на групата е неразривно обвързвана и с тази на вокалиста Кийт Капуто , който през 2011 година обществено афишира своята трансджендър еднаквост и в идващите години приема името Мина Капуто . Към днешна дата музикантът още веднъж употребява името Кийт Капуто, а откритостта му по персонални тематики остава значима част от връзката на Life of Agony с тяхната аудитория.
End It е една от най-коментираните нови групи в актуалната хардкор сцена. Сформирани в Балтимор през 2017 година и част от каталога на Flatspot Records, бързо притегля вниманието с избухливите си концерти, присъщото театрално наличие на вокалиста Акил Годси и смесицата от типичен американски хардкор, пънк и кросоувър траш. Пробивът им идва с високо оцененото EP Unpleasant Living (2022), което намира място в голям брой годишни ранглисти на профилирани медии, а през 2025 година групата издава и дебютния си дългосвирещ албум Wrong Side of Heaven . С известност на една от най-енергичните лайв банди на новото потомство, End It дават обещание да дадат мощен старт на вечерта в София.
Към хардкор легендите от Кънектикът – Hatebreed, се причисляват Life of Agony от Ню Йорк и End It от Балтимор.
Hatebreed е измежду най-разпознаваемите групи в американската хардкор сцена. Създадена през 1994 година в Бриджпорт, Кънектикът, от фронтмена Джейми Джаста, бандата построява присъщ жанр, в който хардкорът и метълът се срещат в избухлива композиция от тежки рифове, нападателна сила и текстове, отдадени на устойчивостта, самодисциплината и превъзмогването на компликациите, показват от Fest Team.. По думите им точно способността им да трансформират тематики като загуба, тревога, яд и персонални борби в катарзисно прекарване за публиката е една от аргументите Hatebreed да останат толкоз авторитетни към този момент повече от три десетилетия.
Сред най-високо оценените им модерни издания е албумът Weight of the False Self (2020), в който групата изследва тематики като прочувствения товар, психическата резистентност и превъзмогването на персонални рецесии, без да се отклонява от присъщата си безкомпромисна тежест. През 2025 година те показват първата си нова музика от пет години насам със сингъла Make the Demons Obey , а сега работят по идващия си студиен албум. Новият интервал за групата идва редом с турнета и участия на водещи рок и метъл фестивали по света.
Life of Agony от началото на 90-те години построява лично място на пресечната точка сред различния метъл, хардкора и рока. Историята на групата е неразривно обвързвана и с тази на вокалиста Кийт Капуто , който през 2011 година обществено афишира своята трансджендър еднаквост и в идващите години приема името Мина Капуто . Към днешна дата музикантът още веднъж употребява името Кийт Капуто, а откритостта му по персонални тематики остава значима част от връзката на Life of Agony с тяхната аудитория.
End It е една от най-коментираните нови групи в актуалната хардкор сцена. Сформирани в Балтимор през 2017 година и част от каталога на Flatspot Records, бързо притегля вниманието с избухливите си концерти, присъщото театрално наличие на вокалиста Акил Годси и смесицата от типичен американски хардкор, пънк и кросоувър траш. Пробивът им идва с високо оцененото EP Unpleasant Living (2022), което намира място в голям брой годишни ранглисти на профилирани медии, а през 2025 година групата издава и дебютния си дългосвирещ албум Wrong Side of Heaven . С известност на една от най-енергичните лайв банди на новото потомство, End It дават обещание да дадат мощен старт на вечерта в София.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




