Тревър Мур вкара в продължението, за да изведе домакина Лос

...

ОБЗОР: Лос Анджелис победи Едмънтън в продълженията

Тревър Мур вкара в продължението, с цел да изведе домакина Лос Анджелис Кингс до победа с 3:2 над Едмънтън Ойлърс.

Кингс имат задатък от 2:1 триумфа в плейофни серии от първия кръг на Западната конференция.

Алекс Яфало и Адриан Кемпе също означиха за спечелилите, които стигнаха до продължение с помощта на изключителната игра на вратаря си Йоонас Корписало, който направи 38 спасявания. Той спря всичките си 17 удара в третия интервал.

И двете победи на Лос Анджелис в сериите пристигнаха в продълженията. Конър Макдейвид вкара два пъти за Ойлърс, а вратарят Стюарт Скинър спря 28 изстрела. Защитникът Еван Бушар събра две асистенции.

Кайл Палмиери и Мат Мартин вкараха в период от 44 секунди в края на третия интервал, с цел да изведат Ню Йорк Айлендърс до успеха с 5:1 над Каролина, с което тимът понижи изоставането си на 1:2 триумфа в плейофната серия от първия кръг на Източната конференция.

Скот Мейфийлд вкара празна врата при 1:49 преди края и Андерс Лий вкара 16 секунди по-късно. Четирите гола за 2:17 минути е историческо достижение в елиминациите на НХЛ. Вратарят Иля Сорокин направи 30 спасявания.

Линус Улмарк отрази 29 удара, до момента в който първият подложен Бостън Бруинс победи домакина Флорида с 4:2. Тейлър Хол, Чарли Койл, Дейвид Пастрнак и Ник Фолиньо бяха точни за триумфа, а отборът им поведе с 2:1 в плейофната серия.

Флорида означи два гола в последните пет минути посредством Густав Форслинг и Сам Райнхарт. Вратарят им Алекс Лион направи 23 спасявания, само че беше заменен в третата част при оставащи 11:28 минути.

Матс Зукарело означи два пъти, а Райън Хартман добави гол и две асистенции, с цел да изведат Минесота Уайлд до победа над Далас с 5:1 в мач номер 3 от плейофите в Западна конференция

Маркус Йохансон и Маркус Фолиньо също означиха за Уайлд, който поведе с 2:1 триумфа.