Третото издание на турнира в Лион ще се проведе в

...
Третото издание на турнира в Лион ще се проведе в
Коментари Харесай

Турнирите вече се хвалят, когато привлекат този канадски тийнейджър

Третото издание на шампионата в Лион ще се организира в седмицата преди „ Ролан Гарос “ и ще съставлява последна опция за някои от играчите да „ сверят часовника “. Предишните двама първенци в конкуренцията – Жо-Вилфред Цонга и Доминик Тийм, още веднъж ще играят в Лион, а компания ще им вършат Томаш Бердих, Роберто Баутиста Агут и Джон Иснър. Участието на последния обаче е под въпрос, защото напусна финала в Маями с травма и ще отсъства най-малко месец.

Освен с изброените имена, уредниците на шампионата в Лион се похвалиха и с привличането на едно от най-горещите имена измежду младите тенисисти – сензацията от Канада Феликс Оже-Алиасим.

ATP - LYON & SES STARS 18-25 MAI@felixtennis invité, se rajoute à la liste!
Une préparation pour RG ou Objectif TITRE?@tsonga7, @tomasberdych, @JohnIsner, @BautistaAgut @felixtennis, une surprise? Parcours miné! Un favori?#ATP #Lyon #Canada #FRA #Tennis pic.twitter.com/4H5s3ledg7
— Tennis Places (@TennisPlaces) April 3, 2019

Миналата седмица 18-годишният тенисист стана най-младият полуфиналист на шампионата от "Мастърс " сериите в Маями. През февруари Оже-Алиасим впечатли с изявите си на шампионата от АТП 500 категория в Рио де Жанейро, където игра край.

Младият играч завоюва точно на клей първите си три трофеи от Чаланджър шампионати. Любопитен е фактът, че две от тях са точно в Лион.

Турнирът в Лион ще се организира в интервала 19-25 май.

tennis24.bg
Снимки: ©Getty Images
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР