Третият пилот на Хюндай Адриен Фурмо е начело в рали

...
Третият пилот на Хюндай Адриен Фурмо е начело в рали
Коментари Харесай

Фурмо поведе след първите отсечки в Парагвай

Третият водач на Хюндай Адриен Фурмо е отпред в рали „ Парагвай “, 10 кръг от сезона в WRC, след първите 4 прави на надпреварата. В началото поведе Кале Рованпера (Тойота), като той беше отпред след първата и втората прави, само че Фурмо го изпревари в третия стадий и в четвъртия усили задатъка си на 4,1 секунди.

„ Много съм удовлетворен от утринните стадии – призна в сервизната зона Фурмо. – Първата права през днешния ден не ми хареса, само че останалите са хубави. Сцеплението е друго, а това е забавно за всички. Да забележим какво ще ни донесат следобедните прави. “
 Хлъзгава права изненада водачите преди старта на рали Хлъзгава права изненада водачите преди старта на рали " Парагвай "
Фурмо и Рованпера се откъснаха напред, като третата позиция заема Сами Паяри (Тойота), който е на 18 секунди от лидера и има задатък от едвам 0,4 секунди пред Тиери Нювил (Хюндай). Настоящият международен първенец призна, че не се усеща удобно зад кормилото на колата си в тези прави.

На 0,9 секунди от Нювил е лидерът в международния шампионат Елфин Еванс (Тойота), а на 1,1 секунда от естонеца на шеста позиция е Ойт Танак (Хюндай). Чистачките на Ойт през днешния ден изскочиха от гнездата си при една компресия, а по-късно той записа и излизане отвън пътя и загуби сплитъра на колата си.

Едва 7-и се движи Себастиен Ожие (Тойота), като французинът е на 14 секунди от Танак. Ожие стартира деня с второ време в първата права, само че по-късно във втората спука задна дясна гума и загуби над половин минута, което го дръпна обратно.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР