Третата в схемата Швьонтек преодоля чехкинята Сара Бейлек във втория

...
Третата в схемата Швьонтек преодоля чехкинята Сара Бейлек във втория
Коментари Харесай

ОБНОВЕНА Ига Швьонтек, Белинда Бенчич и Елина Свитолина продължават към третия кръг на турнира по тенис Ролан Гарос

Третата в схемата Швьонтек преодоля чехкинята Сара Бейлек във втория кръг, побеждавайки я с 6:2, 6:3 за 94 минути.

Полската тенисистка ще срещне сънародничката си Магда Линете, откакто Линете надви над 29-ата сложена Елена Остапенко (Латвия) с 6:2, 2:6, 6:2 в мач, който продължи тъкмо два часа.

В третия кръг на „ Ролан Гарос “ при дамите се класира и 11-ата сложена Белинда Бенчич от Швейцария. Тя победи Кейти МакНали (САЩ) с 6:4, 6:0 и в този момент я чака конфликт с друга американка, Пейтън Стърнс, която преодоля Даря Снигур (Украйна) с 6:4, 6:0.

Олимпийската шампионка от Токио Бенчич взе участие в шампионата в Париж след двугодишна пауза, защото пропусна изданието през 2024 година поради раждането на щерка си Бела и през 2025 година поради контузия на ръката. 29-годишната тенисистка доближава до третия кръг в Париж за първи път от 2022 година насам.

Германката Тамара Корпач отстрани 32-ата сложена Синюй Ван (Китай) с 6:2, 2:6, 6:3 в мач, траял два часа и 27 минути, и също ще играе в третия кръг, където ще се изправи против украинската тенисистка Елина Свитолина. Седмата сложена Свитолина победи Кейтлин Кеведо (Испания) с 6:0, 6:4 единствено за 79 минути.

Напред не престават също 27-ата в схемата чехкиня Мари Боузкова, който завоюва против британката Франческа Джоунс с 6:0, 7:6(3) и Виктория Голубич (Швейцария), която в профил американката Алиша Паркс с 6:2, 6:2.

Източник: debati.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР