Трета поредна победа в първенството на Северозападната Трета лига постигнаха

...

Локомотив Мездра с трета поредна победа на Северозапад

Трета поредна победа в шампионата на Северозападната Трета лига реализираха футболистите на ОФК Локомотив Мездра. В среща от 11-ия кръг на шампионата те се постановиха като домакини над един от водачите във краткотрайното класиране - Вихър Славяново с 3:1. Благодарение на този триумф ма личен терен момчетата на треньора Николай Нинов се изкачиха две места по-нагоре в таблицата и към този момент заемат 10-а позиция.

Локомотивци поведоха в резултата още в 6-ата минута на мача, когато капитанът Браиан Стоянов се възползва от неточност в защитата на гостите след извеждащ пас отдясно на Лионел Матадос и невъзмутимо се разписа за 1:0.

Последваха две рискове пред вратата на "железничарите ", при които стражът Кристиян Дяков отрази с опитност удари от непосредствена непосредственост на Йоан Петков и на централния нападател на "белите " Иван Иванов.

Пет минути преди почивката плеймейкърът на "червено-черните " Светослав Валериев тресна същинска „ бомба “ от към 30-на метра, само че младият вратар на гостите Теодор Тодоров внимаваше и мазета атрактивно. В самото начало на второто полувреме Дяков още веднъж бе на висота, парирайки с крайник подъл удар на централния бранител на Славяново Светослав Кръстев.

В 70-ата минута Кръстев засече с глава центриране от статично състояние на Йоан Петков и върна вихърци в мача - 1:1.

Минута по-късно обаче преди малко влезлият в игра Валдемар Стоянов приключи с гол скоростна офанзива на домакините, стартирана през центъра от неговия по-голям брат Браиан и минала по фланга през Матадос за 2:1.

В 77-ата минута капитанът на гостите Костадин Генков насочи рисков диагонален удар, минал на сантиметри от напречната града, а в 88-ата минута Лео Матадос излезе самичък против вратаря, само че голкиперът съумя да парира изстрела му с крайник.

Така се стигна до първата минута на добавеното време, когато Матадос се пребори своя личен надзирател и технично копна топката зад тила излезлия да го пресрещне пазач на противника за крайното 3:1 - негово шесто попадение през сезона.

ОФК Локомотив Мездра игра в състав: Кристиян Дяков, Мартин Михайлов, Генади Петров, Васислав Димитров, Гроздан Илиев, Николай Ковачев (90+2-Владимир Найденов), Светослав Валериев, Давид Стоянов, Лионел Матадос (90+2-Методи Янков), Браиан Стоянов (кап.), Милен Василев (66-Валдемар Стоянов).

Резултати в останалите срещи от кръга: Ботев II (Враца) - Севлиево (Севлиево) 0:0, ОФК Академик (Свищов) - Първа атомна (Козлодуй) 0:2, Левски 2020 (Лом) - ОФК Левски 2007 (Левски) 2:0, Янтра (Полски Тръмбеш) - ОФК Бдин 1923 (Видин) 7:2, Дреновец (Дреновец) - Етър ВТ II (Велико Търново) 3:0, Партизан (Червен бряг) - ОФК Спартак (Плевен) 0:1, Пещера (Галата) - Локомотив 1927 (Дряново) 4:1 ОФК Павликени – ОФК Трявна 3:1.

Начело в подреждането продължава да е Севлиево с 26 точки. Следват: Вихър (Славяново), ОФК Спартак (Плевен), Левски 2020 (Лом) и Ботев II (Враца) с по 24 т. Локо (Мездра) е на 10-о място с 14 точки и голова разлика 13:10.

В идващия кръг "железничарите " гостуват на осмия - Янтра (Полски Тръмбеш). Двубоят е на 25 октомври, неделя, от 14:30 часа.
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `