Трета кражба на животни е регистрирана в община Вълчедръм за

...
Трета кражба на животни е регистрирана в община Вълчедръм за
Коментари Харесай

Отмъкнаха три телета от село Мокреш

Трета кражба на животни е записана в община Вълчедръм за последната седмица, оповестиха от Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи в Монтана.

От стопанска сграда, обособена за обор в село Мокреш, през нощта са изчезнали три телета, всяко от които с тегло към 160 кг. Стопанинът на животните забелязал неналичието им в 7:00 часа сутринта и незабавно подал сигнал в полицията. Той прецизирал, че предходната вечер в 21:00 часа нахранил телетата и бил при тях в обора, като нямало нищо неправилно.

По случая е заведено досъдебно произвеждане по член 194 от Наказателния кодекс.

В последните няколко дни в община Вълчедръм станаха още две сходни кражби – от обор в града бяха откраднати седем овце, овен и агне, а от пасбище в землището на близкото село Долни Цибър изчезнаха три телета, всяко от които с тегло към 250 кг. По-късно в землище на прилежащо село бяха открити остатъци от заклани животни, като се допуска, че те са на трите телета, оповестиха тогава от полицията. 

По трите случая се водят следствия, крадците се търсят, прецизират от ОД на Министерство на вътрешните работи в Монтана. 

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР