Треньорът на сините Станимир Стоилов може да се похвали с

...

Мъри не знае какво е загуба от Берое

Треньорът на сините Станимир Стоилов може да се похвали с положителни индикатори против съвсем всички тимове в България, само че сякаш един от обичаните му съперници е Берое. Мъри към момента няма загуба от заралии отпред на Левски, написа " Тема спорт ".

Хасковлията е водил столичани в девет дуела против старозагорци, в които записва шест победи и три мача приключват без победител. За последно Стоилов и сините се изправиха против зелено-белите в края на предходната година, когато срещата приключи при резултат 1:1 под Аязмото.
 Физиотерапевтът на ЦСКА: Не поисквам на никого това, което претърпях на Вечното дерби

" Искам тези неща да спрат на всички игрища "

Първият дуел на Мъри отпред на Левски против Берое е през ноември 2004 година в Стара Загора. Столичани печелят дуела след гол на Емил Ангелов през второто полувреме. В ответния мач през този сезон сините печелят с безапелационното 3:1 на " Герена ". През идната акция двата отбора изиграват запаметяващ се дуел под Аязмото, завършвайки при тъждество 4:4. Сините повеждат до 18-ата минута с 2:0 посредством Бардон и Станислав Ангелов, след което Куоки понижава.

Емил Ангелов повишава на 3:1 за гостите, само че Айзък оформя своя хеттрик и изравнява. Бардон вкарва четвърти гол за синтие, а Даниел Митев от дузпа оформя крайния резултат в 75-ата минута. На " Герена " Левски още веднъж печели елементарно, този път с 2:0. През идващия сезон Мъри и сините разрушават Берое вкъщи с 3:0, след което двата отбора завъртат нулево тъждество в Стара Загора. В последния сезон от първия престой на Стоилов отпред на Левски, столичани реализират две минимални победи с по 1:0, като успеха под Аязмото идва надълбоко в добавеното време, когато прецизен е Георги Сърмов.

Сега следва десетият конфликт на Мъри отпред на сините против Берое, в който Стоилов ще търси да продължи позитивния си баланс.