Треньорът на Милан - Стефано Пиоли коментира какво трябва да

...
Треньорът на Милан - Стефано Пиоли коментира какво трябва да
Коментари Харесай

Стефано Пиоли: Трябва да влагаме позитивна енергия във всеки мач

Треньорът на Милан - Стефано Пиоли разяснява какво би трябвало да се усъвършенства в неговия тим в оставащите мачове през сезона. Специалистът приказва пред медиите преди гостуването " росонерите " на Каляри

" Каляри спря Наполи, атмосферата там е особена. Трябва да бъдем доста фокусирани и да мислим единствено за утрешния мач. Работим със същата централизация. Отборът се усеща добре душевен, тъй че съм уверен, че краката на играчите ще не престават да тичат. Трябва да ставаме все по-добри и по-конкурентоспособни.

Даниел Малдини не е разполагаем поради тресчица. Оливие Жиру тренира през вчерашния ден и не мисля, че ще има проблеми. Сандро Тонали се върна към тренировките и през днешния ден ще му направя оценка, както и на Браим Диас, който през вчерашния ден получи удар. Имаме доста варианти. Ще се надигнем против много тимове с трима играчи в отбрана - Каляри, Болоня, Торино... Имаме много варианти, само че най-важното е да останем рискови.

Нуждаем се от голове, с цел да печелим и да затваряме мачовете. Необходима ни е и стабилност, когато не владеем топката. Имаме много играчи, които умеят да вкарват и да вършат разликата. Трябва да се опитаме да бъдем рискови от самото начало. Детайлите вършат разликата. Всички тимове са господари на своята лична орис. Остават девет мача и виртуално имаме единствено една точка преднина по отношение на Интер, три повече от Наполи и задатък от седем пред Ювентус.

Трябва да влагаме положителна сила във всеки мач. Каляри са много ефикасни в офанзива и по тази причина би трябвало да сме много съсредоточени. Фактът, че нямаме италиански представител на ¼-финалите на Шампионската лига, е отрицателен. Нивото ни е високо и не мисля, че на италианския футбол му липсва нещо, само че може да се подобрим във връзка с качеството и интензитета.

Съдийските неточности? Не ми харесва да приказвам за другите, нито за реферите. Трябва да мислим единствено за себе си и за представянето си. Винаги ще има неточности, просто би трябвало да се уверим да не са доста. Повиквателната на Златан Ибрахимович? Той прави всичко с възторг. Щом се усеща подготвен за националния тим, би трябвало да отиде. За него е значимо да играе сега. Той е уверен в това, както и аз. Пиер Калюлю има две значими качества: съдбоносен е и има мощен темперамент, който му оказва помощ да се оправя с всевъзможни обстановки, даже и с най-трудните.

Винаги е съсредоточен, повишава равнището си и има все по-големи упования към него. Той бере плодовете на своя труд. Тайната ми за развиването на тима са взаимоотношенията ми с Паоло Малдини, Фредерик Масара и Иван Газидис, както и готовността на моите играчи. Тимът ми е фокусиран и съдбоносен. Утрешният мач е най-съществен. Всичко е отворено и желаеме да тръгнем в вярната посока, фокусирайки се върху идващия ход ", сподели Пиоли.
 Милан договаря с нападател на Ливърпул
Милан договаря с нападател на Ливърпул

Вижте кой е той
Източник: topsport.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР