Веласкес: Фокусът е нов стадион
Треньорът на Левски Хулио Веласкес даде следващо изявление след извоюваната купа на България. Този път испанецът приказва пред огромното севилско издание Estadio Deportivo. Той призна, че целта пред новите притежатели ще бъде градежът на нов стадион, само че за него е доста значимо и по какъв начин ще се действа със селекцията на „ сините “.
„ Хората доста се любуват на купата. Защото знаят сложността на предизвикването, поради годините, в които клубът не е печелил, и тъй като разликата в бюджетите е голяма. Много съм благополучен, това е доста значимо достижение. Всичко върви доста добре. Пристигнахме през януари предходната година, в сложна обстановка: 13 точки зад Лудогорец, на пето място... Но полусезонът беше доста добър. Станахме втори, а Левски не беше завършвал на тази позиция от 9 години. Играхме в квалификациите за Лига Европа и по-късно в Лигата на конференциите. Бяхме доста покрай влизане, стигнахме до плейофите. Изминаха към 20 години, откогато Левски е играл за последно в европейска групова фаза “, стартира Веласкес.
„ Тази купа разруши хегемонията на Лудогорец. Радвам се за играчите, доста съм признателен за държанието им. Те повярваха на моето обръщение, сътвори се извънреден колектив. Много се веселя и за почитателите, които го заслужават. За управлението и за президента, които от първия ден ни демонстрират огромно почитание “, продължи испанецът.
„ Спечелихме купата четири кръга края, което усилва мащаба на постигнатото. Има голяма бюджетна разлика по отношение на Лугогорец и също с ЦСКА. Беше нещо доста мъчно, само че доста красиво: миналогодишно второ място, девет години по-късно; да се състезаваме в Европа и да спечелим купата след 17 години... Много пъти приказваме за процеса, само че след това бързо го забравяме. Процесът тук е да бъдеш пореден. Отборът демонстрира доста мощна еднаквост на терена и се стреми да пораства ден след ден “, сподели още той.
„ За тази страна всички играчи, които участваха на Световното състезание през 1994 година в Съединени американски щати, са митове. Всъщност имам шанс, че моят президент – Наско Сираков, е един от тях. Преди две седмици пристигна нов притежател, само че същият президент остава и би трябвало да забележим какви благоприятни условия ще имаме. Президентът е някогашен футболист и имаме доста положителни връзки. Първото нещо е да се любуваме на постигнатото, което постоянно забравяме, само че към този момент се приготвяме за предсезонната поготовка “, разкри Веласкес.
„ Основният фокус е строителството на нов стадион, който ще стартира идната година, само че би трябвало да забележим какви благоприятни условия има за тима. Разликата в бюджетите е доста огромна. Но сигурно може да се направи дребна крачка напред. Клубът се стреми да се развива със единодушие и здрав разсъдък. Ако влезем в европейска групова фаза, би било отлично за резистентен напредък. Лудогорец има нов стадион и жесток подготвителен център, ЦСКА приключва новия си стадион и има брутална спортна база. Вървим ден за ден. В последна сметка в живота човек се учи да живее тази специалност всекидневно и с баланс сред победа и проваляне. Вече имам доста прекарвания в разнообразни страни и е от значително значение да се резервира този баланс “, приключи Веласкес.
„ Хората доста се любуват на купата. Защото знаят сложността на предизвикването, поради годините, в които клубът не е печелил, и тъй като разликата в бюджетите е голяма. Много съм благополучен, това е доста значимо достижение. Всичко върви доста добре. Пристигнахме през януари предходната година, в сложна обстановка: 13 точки зад Лудогорец, на пето място... Но полусезонът беше доста добър. Станахме втори, а Левски не беше завършвал на тази позиция от 9 години. Играхме в квалификациите за Лига Европа и по-късно в Лигата на конференциите. Бяхме доста покрай влизане, стигнахме до плейофите. Изминаха към 20 години, откогато Левски е играл за последно в европейска групова фаза “, стартира Веласкес.
„ Тази купа разруши хегемонията на Лудогорец. Радвам се за играчите, доста съм признателен за държанието им. Те повярваха на моето обръщение, сътвори се извънреден колектив. Много се веселя и за почитателите, които го заслужават. За управлението и за президента, които от първия ден ни демонстрират огромно почитание “, продължи испанецът.
„ Спечелихме купата четири кръга края, което усилва мащаба на постигнатото. Има голяма бюджетна разлика по отношение на Лугогорец и също с ЦСКА. Беше нещо доста мъчно, само че доста красиво: миналогодишно второ място, девет години по-късно; да се състезаваме в Европа и да спечелим купата след 17 години... Много пъти приказваме за процеса, само че след това бързо го забравяме. Процесът тук е да бъдеш пореден. Отборът демонстрира доста мощна еднаквост на терена и се стреми да пораства ден след ден “, сподели още той.
„ За тази страна всички играчи, които участваха на Световното състезание през 1994 година в Съединени американски щати, са митове. Всъщност имам шанс, че моят президент – Наско Сираков, е един от тях. Преди две седмици пристигна нов притежател, само че същият президент остава и би трябвало да забележим какви благоприятни условия ще имаме. Президентът е някогашен футболист и имаме доста положителни връзки. Първото нещо е да се любуваме на постигнатото, което постоянно забравяме, само че към този момент се приготвяме за предсезонната поготовка “, разкри Веласкес.
„ Основният фокус е строителството на нов стадион, който ще стартира идната година, само че би трябвало да забележим какви благоприятни условия има за тима. Разликата в бюджетите е доста огромна. Но сигурно може да се направи дребна крачка напред. Клубът се стреми да се развива със единодушие и здрав разсъдък. Ако влезем в европейска групова фаза, би било отлично за резистентен напредък. Лудогорец има нов стадион и жесток подготвителен център, ЦСКА приключва новия си стадион и има брутална спортна база. Вървим ден за ден. В последна сметка в живота човек се учи да живее тази специалност всекидневно и с баланс сред победа и проваляне. Вече имам доста прекарвания в разнообразни страни и е от значително значение да се резервира този баланс “, приключи Веласкес.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




