Изписаха от болница треньора, пострадал в катастрофата на АМ „Тракия”
Треньорът на децата, починали в жестоката злополука на " Тракия ", е изписан от болница, предаде NOVA телевизия.
Прочетете още
Иван Терзийски също пострада, откакто тир опустоши колата, в която пътувал. При случая край село Зимница на място починаха две 9-годишни момчета, футболисти от академията на " Славия " и бащата на едното от тях.
49-годишната брачна половинка на Терзийски остава в тежко положение и с заплаха за живота. В четвъртък тя беше превозена с въздушна кола за спешна помощ от болничното заведение в Ямбол до Университетската болница „ Св. Георги ” в Пловдив. Пациентката е настанена в Клиниката по анестезиология и интензивно лекуване, която разполага с нужното съоръжение.
Пред камерата на NOVA застана бащата на друго момче от школата на " Славия ". Като част от групата, която пътувала към шампионата в Албена, те са били директно зад интонации автомобил. Така, безусловно на секунди от злополуката, те стават очевидци на ужаса.
Броени минути преди жестокия удар, всички деца от клуба играели дружно по време на отмора по пътя, споделя мъжът. Той желае да остане неизвестен, с цел да не го види детето му, което към момента не знае цялата истина за случилото се.
„ Загубихме две деца на България, на всички. Те бяха прелестни хора и надарени футболисти. Нашето дете стана очевидец на част от нещата. Все още не осъзнава, само че той видя, когато треньорът му беше изваден от колата и от този момент единствено това му е в главата. Пита по какъв начин е тренерът, ще се оправи ли. Още не знае за съотборниците си. Синът ми видя всичко от доста близо… Страхуваме се за детето си ”, споделя бащата.
На автомагистралата единствено една кола деляла неговата от пометената от тира.
„ Видяхме по какъв начин водачът на тира слиза, изтича до колата, видя какво става. Докато и ние вървяхме натам, сподели единствено: „ Убих хората, убих хората! Гръмна ми гумата, камионът стана неуправляем, не можех да го удържа ”. Това, което се случва по пътищата, е безумство! Виновни сме безспорни всички ние. Само ние можем да спасим бъдещето на България, което е в децата ни ”, споделя още очевидецът на нещастието.
В тези мигове от другата страна на автомагистралата е Веселин. Той кара на секунди след камиона, който минава в насрещното и опустошава колата с жертвите.
„ Видях тира, който се беше сгънал, беше размазан, течеше нафта от резервоара, акумулаторът беше изхвърчал, имаше дим и антифриз. В този миг не знаех, че има ударена кола. Тръгнах да обикалям и видях, че водачът на камиона беше слязъл. После видях и колата – беше в ужасяващо положение ”, споделя очевидецът.
Той незабавно подава сигнал на телефон 112. Тръгва към пометения автомобил, с цел да помогне, само че различен човек го стопира с думите: „ Недей да вървиш, момче, нищо не можеш да направиш. Недей да гледаш, доста е зле ситуацията ”.
Минути по-късно Веселин пробва да спре непознато момиче да стигне до мястото. „ То тичаше сред колите и викаше: „ Тренер, тренер, къде е треньорът? ” Аз се пробвах да я спра да не стига до колата, само че не съумях. Тя отиде, видя защо става въпрос и рухна. Погледът ѝ беше нещо, което на никого не поисквам. Много, доста тежко… ”, продължава описа си Веселин.
Той има професионална шофьорска брошура. Направил е и фотоси на авариралия камион. Казва, че не е видял следи от гръмнала гума.
Разследването на злополуката продължава. Основната версия е изхабяване на гумите на камиона
Прочетете още
Иван Терзийски също пострада, откакто тир опустоши колата, в която пътувал. При случая край село Зимница на място починаха две 9-годишни момчета, футболисти от академията на " Славия " и бащата на едното от тях.
49-годишната брачна половинка на Терзийски остава в тежко положение и с заплаха за живота. В четвъртък тя беше превозена с въздушна кола за спешна помощ от болничното заведение в Ямбол до Университетската болница „ Св. Георги ” в Пловдив. Пациентката е настанена в Клиниката по анестезиология и интензивно лекуване, която разполага с нужното съоръжение.
Пред камерата на NOVA застана бащата на друго момче от школата на " Славия ". Като част от групата, която пътувала към шампионата в Албена, те са били директно зад интонации автомобил. Така, безусловно на секунди от злополуката, те стават очевидци на ужаса.
Броени минути преди жестокия удар, всички деца от клуба играели дружно по време на отмора по пътя, споделя мъжът. Той желае да остане неизвестен, с цел да не го види детето му, което към момента не знае цялата истина за случилото се.
„ Загубихме две деца на България, на всички. Те бяха прелестни хора и надарени футболисти. Нашето дете стана очевидец на част от нещата. Все още не осъзнава, само че той видя, когато треньорът му беше изваден от колата и от този момент единствено това му е в главата. Пита по какъв начин е тренерът, ще се оправи ли. Още не знае за съотборниците си. Синът ми видя всичко от доста близо… Страхуваме се за детето си ”, споделя бащата.
На автомагистралата единствено една кола деляла неговата от пометената от тира.
„ Видяхме по какъв начин водачът на тира слиза, изтича до колата, видя какво става. Докато и ние вървяхме натам, сподели единствено: „ Убих хората, убих хората! Гръмна ми гумата, камионът стана неуправляем, не можех да го удържа ”. Това, което се случва по пътищата, е безумство! Виновни сме безспорни всички ние. Само ние можем да спасим бъдещето на България, което е в децата ни ”, споделя още очевидецът на нещастието.
В тези мигове от другата страна на автомагистралата е Веселин. Той кара на секунди след камиона, който минава в насрещното и опустошава колата с жертвите.
„ Видях тира, който се беше сгънал, беше размазан, течеше нафта от резервоара, акумулаторът беше изхвърчал, имаше дим и антифриз. В този миг не знаех, че има ударена кола. Тръгнах да обикалям и видях, че водачът на камиона беше слязъл. После видях и колата – беше в ужасяващо положение ”, споделя очевидецът.
Той незабавно подава сигнал на телефон 112. Тръгва към пометения автомобил, с цел да помогне, само че различен човек го стопира с думите: „ Недей да вървиш, момче, нищо не можеш да направиш. Недей да гледаш, доста е зле ситуацията ”.
Минути по-късно Веселин пробва да спре непознато момиче да стигне до мястото. „ То тичаше сред колите и викаше: „ Тренер, тренер, къде е треньорът? ” Аз се пробвах да я спра да не стига до колата, само че не съумях. Тя отиде, видя защо става въпрос и рухна. Погледът ѝ беше нещо, което на никого не поисквам. Много, доста тежко… ”, продължава описа си Веселин.
Той има професионална шофьорска брошура. Направил е и фотоси на авариралия камион. Казва, че не е видял следи от гръмнала гума.
Разследването на злополуката продължава. Основната версия е изхабяване на гумите на камиона
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




