Треньорът на баскетболния отбор на Шумен сподели, че е горд

...

Янко Янков: Горд съм с показаното от момчетата

Треньорът на баскетболния тим на Шумен показа, че е горделив от представянето на своите състезатели, които позволиха загуба със 72:78 от Академик Пловдив в среща от 16-ия кръг на НБЛ.
 Академик Пловдив излъга Шумен Академик Пловдив излъга Шумен
„ Горд съм с показаното от момчетата, несъмнено 40 минути на паркета бяхме равностойни, на моменти и по-добри. Категорично ни надскочи тимът на Пловдив. Това през днешния ден се оказа пагубно за успеха, тъй като говорехме за тези неща. Академик Пловдив до днешната среща бяха преди всичко по битки в лигата. Говорихме в дните на подготовката, само че неналичия в състава се отразиха на нашата битка. Николай Георгиев през днешния ден ни липсваше. Само с двама типични, високи състезатели да издържим 40 минути...

Беше много тежко, само че отново споделям - приветствам момчетата. В много тежка серия откъм срещи сме, в събота ни следва трета среща за 6 дни и се надявам да вдигнем тима, да се възстановим колкото е допустимо, и физически, макар натоварената стратегия да отидем в Ямбол за победа. Ако играем по метода, по който играхме през днешния ден, макар че сме посетители можем да измъкнем успеха в Ямбол. Пак си имахме нашия спад във втората четвърт, 2-3 черни минути, серия от 15:0 за съперника, което ги върна в срещата и им даде по-добро самочувствие. Добра отбрана от наша страна, справихме се с водещите изпълнители на Пловдив, само че са класен тим, с дълга ротация и не ни стигнаха силите в края. “