Ханзи Флик след 5:2 над Севиля: Бяхме малко бавни при подаванията
Треньорът на Барселона Ханзи Флик за следващ показа, че е удовлетворен от успеха на отбора му над Севиля (5:2), само че акцентира, че има и неща, които тимът му би трябвало да усъвършенства.
" Трябва да подобряваме някои неща. Бяхме малко мудни при подаванията, липсваше ни темп. Но, несъмнено, сме щастливи от успеха и от завръщането на Гави. За него това е значима стъпка в вярната посока. Днес обстановката, при подобен огромен резултат, беше подобаваща за неговото включване. На тренировките също го виждам в добра форма; печели единоборства. Всички в Барса сме щастливи, че той се завърна. Роналд реши да му даде капитанската лента... това беше негово решение.
И то демонстрира каква е атмосферата в съблекалнята. Да, само че един гол стартира от самото създаване на офанзивата, освен в края ѝ. А когато загубиш топката, би трябвало да пресираш. Има играчи, които се показаха доста добре, като Олмо, Рафиня, Кансело... Но упорствам, че има неща, които тимът би трябвало да усъвършенства.
Много неща се получиха добре, само че имаше някои обстановки на терена, които не ми харесаха изключително. Имаме три точки и пет маркирани гола, само че първоначално не играхме с задоволително убеденост. Знам, че изиграхме доста мачове и може би за някои играчи те са прекалено много, само че би трябвало да играем по-бързо предвид на идните дуели, тъй като Нюкасъл е страховит тим. Трябва да мислим какво можем да подобрим, тъй като това е, което обичам да върша, и това е моята работа. Нека хората ме схванат. Щастлив съм, само че в сряда ще би трябвало да покажем най-хубавото си лице.
Добре е за Ямал да играе. Трябва да се поддържа темп. А и Руни имаше лек проблем. Но още преди мача знаех, че Ламин ще играе. За Педри ще би трябвало да се приспособяваме. Трябва да действаме малко по малко, само че съм благополучен, че той може да играе и е разполагаем. Ако може да играе 45 минути, добре. Ако са 60, още по-добре. А в случай че са 90, съвършено. Но той претърпя две травми и би трябвало да бъдем деликатни ", сподели Флик.
" Трябва да подобряваме някои неща. Бяхме малко мудни при подаванията, липсваше ни темп. Но, несъмнено, сме щастливи от успеха и от завръщането на Гави. За него това е значима стъпка в вярната посока. Днес обстановката, при подобен огромен резултат, беше подобаваща за неговото включване. На тренировките също го виждам в добра форма; печели единоборства. Всички в Барса сме щастливи, че той се завърна. Роналд реши да му даде капитанската лента... това беше негово решение.
И то демонстрира каква е атмосферата в съблекалнята. Да, само че един гол стартира от самото създаване на офанзивата, освен в края ѝ. А когато загубиш топката, би трябвало да пресираш. Има играчи, които се показаха доста добре, като Олмо, Рафиня, Кансело... Но упорствам, че има неща, които тимът би трябвало да усъвършенства.
Много неща се получиха добре, само че имаше някои обстановки на терена, които не ми харесаха изключително. Имаме три точки и пет маркирани гола, само че първоначално не играхме с задоволително убеденост. Знам, че изиграхме доста мачове и може би за някои играчи те са прекалено много, само че би трябвало да играем по-бързо предвид на идните дуели, тъй като Нюкасъл е страховит тим. Трябва да мислим какво можем да подобрим, тъй като това е, което обичам да върша, и това е моята работа. Нека хората ме схванат. Щастлив съм, само че в сряда ще би трябвало да покажем най-хубавото си лице.
Добре е за Ямал да играе. Трябва да се поддържа темп. А и Руни имаше лек проблем. Но още преди мача знаех, че Ламин ще играе. За Педри ще би трябвало да се приспособяваме. Трябва да действаме малко по малко, само че съм благополучен, че той може да играе и е разполагаем. Ако може да играе 45 минути, добре. Ако са 60, още по-добре. А в случай че са 90, съвършено. Но той претърпя две травми и би трябвало да бъдем деликатни ", сподели Флик.
Източник: topsport.bg
КОМЕНТАРИ




