ТРЪМП ВЗРИВИ НАТО: Не ни трябва никой!“ – САЩ сами

...
ТРЪМП ВЗРИВИ НАТО: Не ни трябва никой!“ – САЩ сами
Коментари Харесай

ЖЕСТОК ВЗРИВ от Доналд Тръмп!: Повече не се нуждаем от НАТО – САЩ остават сами срещу света!

ТРЪМП ВЗРИВИ НАТО: „ Не ни би трябвало никой! “ – Съединени американски щати сами против света!

„ Винаги съм считал НАТО за организация с еднопосочно придвижване “ – с тези думи Доналд Тръмп направи едно от най-острите си изказвания, обявявайки, че Съединени американски щати към този момент не се нуждаят от помощта на съдружниците си.

Снимка: Скрийншот

ПЪЛЕН ПРЕВОД НА ИЗЯВЛЕНИЕТО:

 

„ Съединените щати получиха съобщение от множеството наши съдружници в НАТО, че не желаят да вземат участие в нашата военна интервенция против терористичния режим в Иран в Близкия изток. И това макар обстоятелството, че съвсем всяка страна изрично се съгласи с това, което вършим, и с това, че Иран при никакви условия не би трябвало да получи нуклеарно оръжие.

Това обаче не ме изненадва, тъй като ние харчим стотици милиарди долари годишно, с цел да пазиме тези страни, само че те не вършат нищо за нас — изключително в миг, когато имаме потребност от помощ.

За благополучие, ние унищожихме военния капацитет на Иран. Техният флот е погубен, техните военновъздушни сили са унищожени, техните системи за Противовъздушна отбрана и радиолокация са унищожени и, което може би е най-важното, техните водачи на съвсем всички равнища са отстранени — и повече в никакъв случай няма да могат да заплашват нас, нашите съдружници в Близкия изток или целия свят.

Тъй като постигнахме подобен боен триумф, ние повече не се нуждаем и не пожелаваме помощта на страните от НАТО — тя в никакъв случай не ни е била нужна.

Същото важи и за Япония, Австралия и Южна Корея.

Фактически, като президент на Съединените американски щати — най-могъщата страна в света — декларирам: ние не се нуждаем от ничия помощ. “

Снимка: Скрийншот

„ ЕДНОПОСОЧЕН СЪЮЗ “ И ОБИДА КЪМ ПАРТНЬОРИТЕ

 

Тръмп акцентира, че НАТО е работило като конструкция, в която:

Съединени американски щати заплащат и пазят

съдружниците „ не вършат нищо в подмяна “

Той намерено упреква сътрудниците в липса на поддръжка в „ сложен миг “.

ТВЪРДЕНИЕ ЗА ПЪЛНО УНИЩОЖЕНИЕ НА ИРАНСКАТА МОЩ

 

В изказването се съдържат безапелационни изказвания за огромен боен триумф:

„ военноморският флот е погубен “

„ военновъздушните сили са унищожени “

„ Противовъздушна отбрана и радарите са унищожени “

„ водачите на съвсем всички равнища са отстранени “

„ НЕ НИ ТРЯБВА НИКОЙ “ – ГЛОБАЛЕН СИГНАЛ

 

Тръмп уголемява позицията си отвън НАТО, като декларира, че:

Съединени американски щати не се нуждаят и от Япония, Австралия и Южна Корея

Америка може да работи изцяло независимо

По-рано президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп прикани съдружниците си през уикенда да оказват помощ за обезпечаването на прекосяването на танкери през Ормузкия пролив, защото иранските сили не престават офанзивите си против жизненоважния воден път

 

На този декор войната сред Съединени американски щати и Израел против Иран към този момент е в третата си седмица.
Редица съдружници на Съединени американски щати, измежду които Германия, Испания и Италия, обявиха, че нямат непосредствени проекти да изпращат кораби, с цел да оказват помощ за повторното отваряне на Ормузкия пролив, който Иран на процедура затвори с офанзиви и закани за офанзиви.

КОМЕНТАР ЗА АЛИ ЛАРИДЖАНИ

 

Израел разгласи през днешния ден, че е ликвидирал Лариджани, броени дни откакто той взе участие предишния петък в многохилядна проява в Техеран.

След ликвидирането на висшия водач Али Хаменей, Лариджани той беше „ де факто водачът на иранския режим, изключително през последните две седмици, само че даже и преди този момент се смяташе за фигурата, която вземаше решенията и дърпаше конците “, разяснява през днешния ден израелски боен представител, поискал да остане неизвестен. Именно Лариджани „ разпореди офанзивите в района “ с удари против Израел и страните от Персийския залив, съобщи същият представител.

Снимка: Х

Али Лариджани през кариерата си е заемал основни постове в Иран:

 

ръководител на Народното събрание

основен договарящ по нуклеарната стратегия

участник в стратегически контракти с Китай

водещ договаряния по сигурността с Русия

претрупан със стабилизацията на страната по време на митингите след гибелта на Али Хаменей

По този мотив Тръмп направи и в допълнение изказване: „ Вчера беше погубен техният основен човек. Той беше виновен за убийството на протестиращи. “

 

Изявлението на Тръмп бележи внезапен завой:

 

от съюзническа взаимозависимост към цялостна проява на независима мощ
от изкусен баланс към открита борба със съдружниците

Посланието е ясно: Америка може – и е подготвена – да работи сама.

 

 

Източник – X/Превод:SafeNews

 

 

 

 

Още вести четете в: Свят, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР