Три кораба преминаха блокадите на Ормузкия проток и Арабско море, Пентагонът отрича
Тръмп показа, че иранците отново го молят за договорка, само че от ислямската република оповестиха американските кораби за пиратски
Три кораба минаха блокадите на Ормузкия пролив и Арабско море, построени от Иран и Съединени американски щати, оповестява Ал Джазира.
Междувременно от Пентагона оповестиха, че нито един танкер не е съумял да напусне зоната, въпреки по-рано международните организации да предадоха за китайския „ Rich Starry “ по какъв начин е излязъл сполучливо от Персийския залив.
Ройтерс удостоверява, че минимум три кораба са минали през пролива през първите 24 часа от блокадата, базирайки се на данни за корабоплаването. Сред тях са два танкера, глобени от Съединени американски щати. По данни на организацията обаче трите кораба не са се насочвали към ирански пристанища.
Централното военно командване на Съединени американски щати обясни, че блокадата се отнася единствено за плавателни съдове, „ влизащи и излизащи от ирански пристанища “, а другите плавателни съдове остават свободни да минават през водния път.
AFP и няколко американски медии, базирайки се на данни от морската система за следене Kpler, обаче оповестиха, че два кораба са минали през водния път, откакто са напуснали иранските пристанища в понеделник.
Централното командване заяви, че в блокадата вземат участие 10 000 американски моряци, морски пехотинци и летци, както и повече от дузина американски военни кораби и десетки самолети.
More than 10,000 U.S. Sailors, Marines, and Airmen along with over a dozen warships and dozens of aircraft are executing the mission to blockade ships entering and departing Iranian ports. During the first 24 hours, no ships made it past the U.S. blockade and 6 merchant vessels…
— U.S. Central Command (@CENTCOM)
Военни наблюдаващи са необятно публикувани, заявявайки, че американските сили имат потенциала да поддържат блокадата в обозримо бъдеще, само че продължаващият напън усилва вероятността от ирански офанзиви. Това от своя страна може да докара до неуспех на двуседмичното преустановяване на огъня, което стартира в сряда, разяснява Ал Джазира.
Междувременно Доналд Тръмп споделя, че ирански представители са се обадили и отново са „ поискали да реализират договорка “.
Дипломатическите старания за възобновление на договарянията сред Съединени американски щати и Иран не престават, като се оповестява, че Пакистан е предложил да бъде хазаин на идващия кръг от договаряния в Исламабад.
Ал Джазира оповестява, че Иран е обвинил Съединени американски щати в пиратство.
Военният анализатор от Пловдив Юрий Иванов пък разяснява, че американските кораби не са в положение към този момент да блокират Ормузкия пролив, защото ще се трансфорат в лесна цел. Той напомни, че иранците разполагат с огромно количество противокорабни ракети с обсег до 750 километра и по тази причина, се постанова американската обсада да е в Арабско море, в случай че руснаците или севернокорейците към този момент не са ги снабдили с ракети „ Калибър “, които са с далекобойност 2500 километра. При съществуването на такива, ще би трябвало да се изтеглят чак до Малдивите, а по този метод китайските кораби по-лесно биха могли да преминат.
Три кораба минаха блокадите на Ормузкия пролив и Арабско море, построени от Иран и Съединени американски щати, оповестява Ал Джазира.
Междувременно от Пентагона оповестиха, че нито един танкер не е съумял да напусне зоната, въпреки по-рано международните организации да предадоха за китайския „ Rich Starry “ по какъв начин е излязъл сполучливо от Персийския залив.
Ройтерс удостоверява, че минимум три кораба са минали през пролива през първите 24 часа от блокадата, базирайки се на данни за корабоплаването. Сред тях са два танкера, глобени от Съединени американски щати. По данни на организацията обаче трите кораба не са се насочвали към ирански пристанища.
Централното военно командване на Съединени американски щати обясни, че блокадата се отнася единствено за плавателни съдове, „ влизащи и излизащи от ирански пристанища “, а другите плавателни съдове остават свободни да минават през водния път.
AFP и няколко американски медии, базирайки се на данни от морската система за следене Kpler, обаче оповестиха, че два кораба са минали през водния път, откакто са напуснали иранските пристанища в понеделник.
Централното командване заяви, че в блокадата вземат участие 10 000 американски моряци, морски пехотинци и летци, както и повече от дузина американски военни кораби и десетки самолети.
More than 10,000 U.S. Sailors, Marines, and Airmen along with over a dozen warships and dozens of aircraft are executing the mission to blockade ships entering and departing Iranian ports. During the first 24 hours, no ships made it past the U.S. blockade and 6 merchant vessels…
— U.S. Central Command (@CENTCOM)
Военни наблюдаващи са необятно публикувани, заявявайки, че американските сили имат потенциала да поддържат блокадата в обозримо бъдеще, само че продължаващият напън усилва вероятността от ирански офанзиви. Това от своя страна може да докара до неуспех на двуседмичното преустановяване на огъня, което стартира в сряда, разяснява Ал Джазира.
Междувременно Доналд Тръмп споделя, че ирански представители са се обадили и отново са „ поискали да реализират договорка “.
Дипломатическите старания за възобновление на договарянията сред Съединени американски щати и Иран не престават, като се оповестява, че Пакистан е предложил да бъде хазаин на идващия кръг от договаряния в Исламабад.
Ал Джазира оповестява, че Иран е обвинил Съединени американски щати в пиратство.
Военният анализатор от Пловдив Юрий Иванов пък разяснява, че американските кораби не са в положение към този момент да блокират Ормузкия пролив, защото ще се трансфорат в лесна цел. Той напомни, че иранците разполагат с огромно количество противокорабни ракети с обсег до 750 километра и по тази причина, се постанова американската обсада да е в Арабско море, в случай че руснаците или севернокорейците към този момент не са ги снабдили с ракети „ Калибър “, които са с далекобойност 2500 километра. При съществуването на такива, ще би трябвало да се изтеглят чак до Малдивите, а по този метод китайските кораби по-лесно биха могли да преминат.
Източник: flagman.bg
КОМЕНТАРИ




