Бившият US разузнавач Скот Ритер: 200 000 войници ни трябват за освобождаване на Ормузкия проток
Тръмп не може да допусне да отидем на междинните избори като президент, изгубил войната и по тази причина ще се опита да компенсира със завземането на Куба, разяснява той
За да освободим Ормузкия пролив, би трябвало да активизираме сред 150 000 и 200 000 бойци. Това сподели някогашният американски шпионин Скот Ритер в изявление за YouTube канала на известния геополитически анализатор, вложител, преподавател и инфлуенсър Сайръс Янсен.
Други интернационалните наблюдаващи също разясняват, че концепцията на американските управляващи да бъдат изпратени единствено две десантни оперативни групи с едвам към 8000 бойци, измежду които и 4000-5000 морски пехотинци, е рискована.
Планира се да бъдат изпратени шест десантни кораба като Тръмп се надява на вражестката страна в действителност да са им свършили противокорабните ракети.
„ Той твърди, че не е очаквал иранците да блокират Ормузкия пролив и че са способни по този начин да нападат с дронове и ракети, само че това е неистина. Председателят на обединеният комитет на началниците на щабовете осведоми президента за оценка, според която те ще спрат корабоплаването за избрани страни и Съединени американски щати нищо няма да може да направи “, пясни Ритер.
„ Израелците и американците имат едни от най-хубавите технологии в света, само че това, което се случва не понижава военният капацитет на Иран. Хората там са подготвени на всичко. Те са една стъпка преди нас. Готов съм да се обзаложа, че не сме унищожили в ислямската република нищо значимо “, добави той.
Военният специалист, който е бил и контрольор по въоръжаване в Ирак, взел участие е и в интервенция „ Пустинна стихия “, описа по какъв начин е правил оценка на това, което американската войска е взривила в близкоизточната страна във войната, довела до свалянето на Саддам Хюсеин.
„ Един иракски военачалник ми сподели, че доста добре умеем да събаряме здания. В тях обаче няма нищо. Нещо такова се случва в този момент и в Иран. Ако си мислите, че са оставили скъпо съоръжение в скъпи обекти след заканите за война със Съединени американски щати с потреблението на самолетоносачи, грешите “, разяснява някогашният шпионин.
„ Това са пусти сгради. Ние не реализираме резултат. Това значи, че възобновяване на Иран след този спор ще е доста по-бързо, в сравнение с някои си мислят. Те просто би трябвало да построят постройките отново, само че това, което се е намирало в тях, е най-ценното и се съхранява в едно от 120-те разнообразни укрития, които са построили. Подземният нуклеарен обогатителен комплекс, който Тръмп бомбардира през юни в началото не е бил предопределен за центрофуги. Това е било скривалище “, изясни той.
„ Всяко сходно подземие е обвързвано с обекти, до което доближават камиони, предопределени да товарят секретните материали и да ги доставят на съответно място. Може да знаем къде се намират един или два и разрушаваме тунелите. Да допуснем, че сме блъснали един тези, в които има индустриално съоръжение, само че то остава. Ние не вършим това, което мислим. Не им пречим да изстрелват балистически ракети. Те сполучливо се оправят с това всеки ден. Затова не реализираме нищо с изключение на да потвърдим, че сме военни нарушители. Не приказвам единствено за убийството на аятолах Али Хаменей благодарение на шест ракети “, разяснява Ритер.
Според него американската конституция е нарушена. „ Тя гласи, че когато подписваме контракт, президентът прави това, а сенатът го ратифицира с болшинство 2/3 от гласовете. Уставът на Организация на обединените нации е върховен закон на нас съгласно Конституцията, а той не разрешава това, което вършим сега. Ние може да стартираме войната по него единствено, в случай че Иран ни нападне “, добави той.
„ Ако Организацията на обединените народи одобри, че има заплаха за света, позволява потреблението на военна мощ. Именно по този начин постъпихме в Операция „ Буря в пустиня “. Имахме компетенции от Организация на обединените нации да създадем коалиция за освобождение на Кувейт от иранските окупатори. Имахме позволение от Конгреса. За четири дни до бомбардировките той одобри резолюция за упълномощаване на президента да извършва наредбата по седма глава “, акцентира оръжейният специалист.
„ Тръмп не може да изложи аргументирано своята версия. В началото говореше, че иранците се готвят да ни нападат и сме били длъжни да нанесем удар първи, само че от Пентагона обявиха в Конгреса, че това е лъжа. В Техеран не желаят да ни нападат. Те бяха подготвени да отговорят на нашите набези, само че нямаше непосредствена заплаха от техни удари “, добави той.
„ Директорът на Националното разузнаване на Съединени американски щати Тулси Габард заяви на Конгреса през предходната година, че Иран няма нуклеарна оръжейна стратегия. Президентът обаче счита мнението на разузнавачите неверно. Той сподели, че получавал данни от други източници, да вземем за пример от Израел “, съобщи военният деец.
„ Отдавна проследявам израелското разузнаване. Знаем, че през 2004 година те предоставиха на интернационалната организация по атомна сила изфабрикувани документи, с които се упреква Техеран за съществуване на нуклеарна стратегия “, разяснява той.
„ През 2018 година още веднъж оповестиха на Тръмп за открити документи. Когато такива хора като мен ги разгледахме, казахме, че е същия като ония, който се пробваха да ни пробутат през 2004 година “, съобщи Ритер.
„ Ние излязохме от нуклеарната договорка с Иран. Знам, че те нямат стратегия за основаване на нуклеарно оръжие “, добави той.
Според него Тръмп е отсрочил с един месец визитата си в Китай, с цел да не отиде при Си Дзинпин като несретник.
По думите му „ Пейтриът “ нищо не смъкват. Системата се оправя с няколко остарели ракети, учредени на технологии от 70-те години, изясни специалистът.
„ Всички атакувани арабски страни са приели американски военни бази, участващи директно или индиректно в офанзивите. „ Ал Удейд “ да вземем за пример преди е била цялостна със самолети, само че към този момент е пуста. Мнозина се питат за какво се нанасят удари по тази база, откакто там няма нищо, само че там имаше радар на стойност 100 милиона $, предопределен да следи пуска на иранските ракети и да предава данните на системата за противоракетна защита. Иранците го унищожиха. Ликвидираха и други информационни възли, тъй като са взели участие в спора “, разяснява той.
„ Няма почтени. Бахрейн и Кувейт бяха въвлечени в спора. Саудитите също са причастни и иранците ги санкционират, а ние не може да се върнем в базите, които към този момент са разрушени и връзките с страните в тези страни влошени. Поради това ще се наложи да ги напуснем. Затова ще видите смяна в проектите за евакуиране на американските войски от Близкия изток “, съобщи Ритер.
„ Тръмп не може да допусне да се стигне до междинните избори като президент, изгубил война и по тази причина ще се опита да компенсира със завземането на Куба. Той ще се стреми да извади американската войска от Близкия изток и ще се разгласи за миротворец “, сподели още той.
За да освободим Ормузкия пролив, би трябвало да активизираме сред 150 000 и 200 000 бойци. Това сподели някогашният американски шпионин Скот Ритер в изявление за YouTube канала на известния геополитически анализатор, вложител, преподавател и инфлуенсър Сайръс Янсен.
Други интернационалните наблюдаващи също разясняват, че концепцията на американските управляващи да бъдат изпратени единствено две десантни оперативни групи с едвам към 8000 бойци, измежду които и 4000-5000 морски пехотинци, е рискована.
Планира се да бъдат изпратени шест десантни кораба като Тръмп се надява на вражестката страна в действителност да са им свършили противокорабните ракети.
„ Той твърди, че не е очаквал иранците да блокират Ормузкия пролив и че са способни по този начин да нападат с дронове и ракети, само че това е неистина. Председателят на обединеният комитет на началниците на щабовете осведоми президента за оценка, според която те ще спрат корабоплаването за избрани страни и Съединени американски щати нищо няма да може да направи “, пясни Ритер.
„ Израелците и американците имат едни от най-хубавите технологии в света, само че това, което се случва не понижава военният капацитет на Иран. Хората там са подготвени на всичко. Те са една стъпка преди нас. Готов съм да се обзаложа, че не сме унищожили в ислямската република нищо значимо “, добави той.
Военният специалист, който е бил и контрольор по въоръжаване в Ирак, взел участие е и в интервенция „ Пустинна стихия “, описа по какъв начин е правил оценка на това, което американската войска е взривила в близкоизточната страна във войната, довела до свалянето на Саддам Хюсеин.
„ Един иракски военачалник ми сподели, че доста добре умеем да събаряме здания. В тях обаче няма нищо. Нещо такова се случва в този момент и в Иран. Ако си мислите, че са оставили скъпо съоръжение в скъпи обекти след заканите за война със Съединени американски щати с потреблението на самолетоносачи, грешите “, разяснява някогашният шпионин.
„ Това са пусти сгради. Ние не реализираме резултат. Това значи, че възобновяване на Иран след този спор ще е доста по-бързо, в сравнение с някои си мислят. Те просто би трябвало да построят постройките отново, само че това, което се е намирало в тях, е най-ценното и се съхранява в едно от 120-те разнообразни укрития, които са построили. Подземният нуклеарен обогатителен комплекс, който Тръмп бомбардира през юни в началото не е бил предопределен за центрофуги. Това е било скривалище “, изясни той.
„ Всяко сходно подземие е обвързвано с обекти, до което доближават камиони, предопределени да товарят секретните материали и да ги доставят на съответно място. Може да знаем къде се намират един или два и разрушаваме тунелите. Да допуснем, че сме блъснали един тези, в които има индустриално съоръжение, само че то остава. Ние не вършим това, което мислим. Не им пречим да изстрелват балистически ракети. Те сполучливо се оправят с това всеки ден. Затова не реализираме нищо с изключение на да потвърдим, че сме военни нарушители. Не приказвам единствено за убийството на аятолах Али Хаменей благодарение на шест ракети “, разяснява Ритер.
Според него американската конституция е нарушена. „ Тя гласи, че когато подписваме контракт, президентът прави това, а сенатът го ратифицира с болшинство 2/3 от гласовете. Уставът на Организация на обединените нации е върховен закон на нас съгласно Конституцията, а той не разрешава това, което вършим сега. Ние може да стартираме войната по него единствено, в случай че Иран ни нападне “, добави той.
„ Ако Организацията на обединените народи одобри, че има заплаха за света, позволява потреблението на военна мощ. Именно по този начин постъпихме в Операция „ Буря в пустиня “. Имахме компетенции от Организация на обединените нации да създадем коалиция за освобождение на Кувейт от иранските окупатори. Имахме позволение от Конгреса. За четири дни до бомбардировките той одобри резолюция за упълномощаване на президента да извършва наредбата по седма глава “, акцентира оръжейният специалист.
„ Тръмп не може да изложи аргументирано своята версия. В началото говореше, че иранците се готвят да ни нападат и сме били длъжни да нанесем удар първи, само че от Пентагона обявиха в Конгреса, че това е лъжа. В Техеран не желаят да ни нападат. Те бяха подготвени да отговорят на нашите набези, само че нямаше непосредствена заплаха от техни удари “, добави той.
„ Директорът на Националното разузнаване на Съединени американски щати Тулси Габард заяви на Конгреса през предходната година, че Иран няма нуклеарна оръжейна стратегия. Президентът обаче счита мнението на разузнавачите неверно. Той сподели, че получавал данни от други източници, да вземем за пример от Израел “, съобщи военният деец.
„ Отдавна проследявам израелското разузнаване. Знаем, че през 2004 година те предоставиха на интернационалната организация по атомна сила изфабрикувани документи, с които се упреква Техеран за съществуване на нуклеарна стратегия “, разяснява той.
„ През 2018 година още веднъж оповестиха на Тръмп за открити документи. Когато такива хора като мен ги разгледахме, казахме, че е същия като ония, който се пробваха да ни пробутат през 2004 година “, съобщи Ритер.
„ Ние излязохме от нуклеарната договорка с Иран. Знам, че те нямат стратегия за основаване на нуклеарно оръжие “, добави той.
Според него Тръмп е отсрочил с един месец визитата си в Китай, с цел да не отиде при Си Дзинпин като несретник.
По думите му „ Пейтриът “ нищо не смъкват. Системата се оправя с няколко остарели ракети, учредени на технологии от 70-те години, изясни специалистът.
„ Всички атакувани арабски страни са приели американски военни бази, участващи директно или индиректно в офанзивите. „ Ал Удейд “ да вземем за пример преди е била цялостна със самолети, само че към този момент е пуста. Мнозина се питат за какво се нанасят удари по тази база, откакто там няма нищо, само че там имаше радар на стойност 100 милиона $, предопределен да следи пуска на иранските ракети и да предава данните на системата за противоракетна защита. Иранците го унищожиха. Ликвидираха и други информационни възли, тъй като са взели участие в спора “, разяснява той.
„ Няма почтени. Бахрейн и Кувейт бяха въвлечени в спора. Саудитите също са причастни и иранците ги санкционират, а ние не може да се върнем в базите, които към този момент са разрушени и връзките с страните в тези страни влошени. Поради това ще се наложи да ги напуснем. Затова ще видите смяна в проектите за евакуиране на американските войски от Близкия изток “, съобщи Ритер.
„ Тръмп не може да допусне да се стигне до междинните избори като президент, изгубил война и по тази причина ще се опита да компенсира със завземането на Куба. Той ще се стреми да извади американската войска от Близкия изток и ще се разгласи за миротворец “, сподели още той.
Източник: flagman.bg
КОМЕНТАРИ




