Трагичен инцидент разкри сериозни проблеми в готовността на системите на

...
Трагичен инцидент разкри сериозни проблеми в готовността на системите на
Коментари Харесай

СМЪРТОНОСЕН ПРОПУСК: Как МВР и МЗ не са готови за спешни ситуации по време на протести

Трагичен случай разкри съществени проблеми в готовността на системите на Министерство на вътрешните работи и Министерство на здравеопазването. Рано тази заран, преди началото на деня, един чиновник на Министерство на вътрешните работи почувствал ненадейно прилошаване.

Колегите му не знаеха по какъв начин да реагират. Полицията няма дефибрилатори, а на място няма обезпечен медицински екип – макар предстоящите митинги, споделиха Политическа партия във фейсбук страницата си.  Служителите се суетят, терзанието е видно както измежду тях, по този начин и измежду жителите. Очевидно няма одобрен протокол за сходни случаи или той не се познава задоволително добре.

Обаждането за помощ не беше от инцидентен жител, а направено от началници в Министерство на вътрешните работи. Линейката дойде след 15 минути – в центъра на София, на жълтите павета, където придвижването е минимално и лечебните заведения са на 1–2 километра разстояние, пишат още от Политическа партия.

Сцената повдига съществени въпроси: какво би станало, в случай че сходен случай се случи отвън центъра, с жител в потребност?

Нашите мисли и очаквания са този чиновник на Министерство на вътрешните работи да се възвърне бързо. Случаят демонстрира, че системата има незабавна потребност от усъвършенствания, с цел да може да реагира съответно при сериозни обстановки, приключва поста на пепейци.

Както SafeNews към този момент писа няколко коли блокираха входовете към служебния паркинг на Народното събрание рано тази заран. Бившият водач на „ Продължаваме промяната “ Кирил Петков и депутати от ПП-ДБ блокираха входове в символ на поддръжка към кмета на Варна Благомир Коцев.

 

БЕЗСЪННА НОЩ ЗА „ Промяната “! Кирил Петков и „ КОМПАНИЯ “ затапиха входове на Народното събрание

Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР