Гран При на Саудитска Арабия може все пак да се проведе през 2026 година
Този уикенд Формула 1 трябваше да се насочи към Джеда за петия кръг за сезон 2026 – Гран При на Саудитска Арабия.
Състезанието край крайбрежията на Червено море, както и това е Бахрейн, което трябваше да се организира през вчерашния ден, бяха анулирани поради спора в Близкия изток. И до момента в който Гран При на Бахрейн съвсем несъмнено отпада изцяло от проектите на Формула 1 за 2026 година, то уредниците на Гран При на Саудитска Арабия са окуражени тяхната конкуренция въпреки всичко да се организира в даден миг от годината.
Формула 1 удостовери анулирането на стартовете в Бахрейн и Саудитска Арабия
Според информация на някогашния водач Роберт Доорнбос, във Формула 1 сега работят по връщането на конкуренцията в Джеда в календара за сегашния сезон. По думите на нидерландеца това ще се случи в края на шампионата, когато Формула 1 би трябвало да се завърне в Близкия изток за надпреварите в Катар и Абу Даби, които са планувани надлежно за 30 ноември и 6 декември.
Идеята е Гран При на Абу Даби да резервира своя статут като край на сезона и по тази причина кръгът на „ Яс Марина “ ще бъде отсрочен с една седмица, а неговото място ще бъде заето от пренасрочената Гран При на Саудитска Арабия. Това би означавало, че сезонът ще приключи с четири следващи надпревари в четири седмици – Лас Вегас, Катар, Саудитска Арабия и Абу Даби. Разбира се, за момента всичко това са единствено спекулации и няма нищо публично, само че не е изключено тези проекти да станат действителност.
Състезанието край крайбрежията на Червено море, както и това е Бахрейн, което трябваше да се организира през вчерашния ден, бяха анулирани поради спора в Близкия изток. И до момента в който Гран При на Бахрейн съвсем несъмнено отпада изцяло от проектите на Формула 1 за 2026 година, то уредниците на Гран При на Саудитска Арабия са окуражени тяхната конкуренция въпреки всичко да се организира в даден миг от годината.
Според информация на някогашния водач Роберт Доорнбос, във Формула 1 сега работят по връщането на конкуренцията в Джеда в календара за сегашния сезон. По думите на нидерландеца това ще се случи в края на шампионата, когато Формула 1 би трябвало да се завърне в Близкия изток за надпреварите в Катар и Абу Даби, които са планувани надлежно за 30 ноември и 6 декември.
Идеята е Гран При на Абу Даби да резервира своя статут като край на сезона и по тази причина кръгът на „ Яс Марина “ ще бъде отсрочен с една седмица, а неговото място ще бъде заето от пренасрочената Гран При на Саудитска Арабия. Това би означавало, че сезонът ще приключи с четири следващи надпревари в четири седмици – Лас Вегас, Катар, Саудитска Арабия и Абу Даби. Разбира се, за момента всичко това са единствено спекулации и няма нищо публично, само че не е изключено тези проекти да станат действителност.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




