Този резултат е реванш за социалдемократите, след като лидерът им

...
Този резултат е реванш за социалдемократите, след като лидерът им
Коментари Харесай

Румъния избра отново евроатлантическия път

Този резултат е реванш за социалдемократите, откакто водачът им Марчел Чолаку остана трети на президентските избори предишния уикенд. Дясноцентристката Национално-либерална партия (PNL) е с към 14.5%, до момента в който реформаторите от Съюз за избавление на Румъния (USR) имат 11.9%.

Още три партии минават нужния предел от 5%, с цел да влязат в Народното събрание: крайнодясната S.O.S Румъния, Демократичният алианс на унгарците в Румъния и малко известната дясна Партия на младежите, които печелят надлежно 7,5%, 6,5% и 6,2%.

При това съответствие, евроатлантическите сили имат болшинство в бъдещия парламент, само че явно вървят към съдружно държавно управление, както беше до момента. Умерените и извънредно антиевропейските сили оформят мощна съпротива, въпреки че след успеха на крайния националист Калин Джорджеску на първия тур на президентските избори предишния уикенд, разчитаха на по-силно посланичество. На балотажа на 8 декември той ще се изправи против кандидката на USR Елена Ласкони.

Анализатори считат, че точно изненадващо високият резултат на Джорджеску е единият от факторите, който...

Прочетете целия материал в cash.bg
Източник: cash.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР