Гюров отчете превес на хората и МВР над схемите за вота въпреки стена от прокурори
Този път хората бяха повече от схемите. С това ще се запомнят тези избори, регистрира служебния министър председател Андрей Гюров във " Facebook ". В поста си той откроява достиженията на кабинета си в борбата с купения избор, макар трудностите в лицето на продажни медии и прокурори.
" Дойдохме с задачата почтен избор и нито за момент не отстъпихме, не се " прибрахме ", не казахме " това няма да можем да го създадем ". Опитаха да ни уплашат с подправени вести, медии бухалки и обвинявания по поръчка. Останахме изправени ", посочи служебният министър председател.
По думите му, героичните усили на държавното управление са усетени от българските жители, което вижда с интензивността на изборите. " Видя се и в доверието. 200% повече сигнали значи 200% самопризнание, че държавното управление направи това, което се очакваше. Потвърдиха го и наблюдаващите от ОССЕ и ПАСЕ. Дори партиите го признаха, въпреки и с половин уста ", разяснява Гюров.
Той обобщава, че в България може да има почтени избори и пита по какъв начин обаче може да се подсигуряваме, че това няма да е изключение. " ⅔ от следствията на Министерство на вътрешните работи се удариха в стена от прокурори. В градската прокуратура резултатът е 72:0. В изгода на Министерство на вътрешните работи. 72 души с имунитет - претенденти за Народното събрание - уличени като брокери на избор. 0 със свалени имунитети. Това значи протест - и на следствието, и на опцията за отмъщение ", укорява финансистът и политик държавното обвиняване.
По думите му това значи, че търговците на гласове с партийно оправдание могат да се върнат за идващите избори, а тогава този кабинет няма да го има.
" Това не анулира направеното. Но демонстрира къде е идващият проблем. И той би трябвало да бъде решен. Изборите минаха. Време е партиите да спрат да си вършат акция на гърба на служебния министър председател и министрите. Пред тях са дилемите. От тях се чакат решенията ", акцентира Андрей Гюров.
" Дойдохме с задачата почтен избор и нито за момент не отстъпихме, не се " прибрахме ", не казахме " това няма да можем да го създадем ". Опитаха да ни уплашат с подправени вести, медии бухалки и обвинявания по поръчка. Останахме изправени ", посочи служебният министър председател.
По думите му, героичните усили на държавното управление са усетени от българските жители, което вижда с интензивността на изборите. " Видя се и в доверието. 200% повече сигнали значи 200% самопризнание, че държавното управление направи това, което се очакваше. Потвърдиха го и наблюдаващите от ОССЕ и ПАСЕ. Дори партиите го признаха, въпреки и с половин уста ", разяснява Гюров.
Той обобщава, че в България може да има почтени избори и пита по какъв начин обаче може да се подсигуряваме, че това няма да е изключение. " ⅔ от следствията на Министерство на вътрешните работи се удариха в стена от прокурори. В градската прокуратура резултатът е 72:0. В изгода на Министерство на вътрешните работи. 72 души с имунитет - претенденти за Народното събрание - уличени като брокери на избор. 0 със свалени имунитети. Това значи протест - и на следствието, и на опцията за отмъщение ", укорява финансистът и политик държавното обвиняване.
По думите му това значи, че търговците на гласове с партийно оправдание могат да се върнат за идващите избори, а тогава този кабинет няма да го има.
" Това не анулира направеното. Но демонстрира къде е идващият проблем. И той би трябвало да бъде решен. Изборите минаха. Време е партиите да спрат да си вършат акция на гърба на служебния министър председател и министрите. Пред тях са дилемите. От тях се чакат решенията ", акцентира Андрей Гюров.
Източник: news.bg
КОМЕНТАРИ




