Началникът на руската армия: Превзели сме 1700 km² украинска територия
Той посочи, че през март и април съветските войски са завладяли 34 града и почти 700 квадратни километра в Северния боен окръг.
„ От началото на годината това възлиза на 1700 квадратни километра “, съобщи той, като акцентира, че съветските сили организират „ нахлуване във всички направления “ като част от „ специфичната военна интервенция “.
Междувременно украинската войска си възвърна контрола над почти 50 квадратни километра от територията си през март, както означи началникът на въоръжените сили Александър Сирски. Той също по този начин удостовери напредъка в Суми и Харков.
Източник: novini.bg
КОМЕНТАРИ




