Той се нареди до Оле Ейнар Бьорндален Йоханес Тингнес Бьо

...

Рекордно 20-то злато от Световното за норвежката легенда Бьо

Той се подреди до Оле Ейнар Бьорндален
Йоханес Тингнес Бьо продължава да написа история в биатлона. Норвежката легенда завоюва рекорден двадесети златен орден от международни шампионати. Той стори това с победа в всеобщия старт на 15 километра през днешния ден, приключвайки по желан метод присъединяване си на Мондиала, извършен в чешкия зимен център Нове Место.

С днешната победа Бьо изравни различен грамаден за спорта норвежец - Оле Ейнар Бьорндален, който досега единствен бе спечелил 20 златни медала от шампионати на планетата.

Днешното му време бе 34:50.2 минути, като Бьо пропусна единствено една цел - в първата от общо четири стрелби по трасето.

Перфектна пукотевица и закъснение от 15.1 секунди пратиха неочакван биатлонист на второто място - Андрей Расторгуев от Латвия, за когот отова е първи орден от сходно състезание. С бронз остана Кенте Фийон Майе (Франция) - 33.0 секунди по-бавен от първенеца и с една сбъркана пукотевица.

Досега на шампионата норвежецеът бе спечелил още два златни медала, като пропусна само спринта, който бе извоюван от различен негов съотечественик - Стурла Лагрейд. Така норвежците преобладаваха в самостоятелните дисциплини с 4 от 4 победи.

30-годишният биатлонист има още 13 сребърни и 5 бронзови медала от международни финали. Равносметката му от олимпийски игри пък е пет трофеи, две сребърни и едно бронзово отличие.
Източник: dnesplus.bg