Той настоява испанските власти да му позволят да се завърне

...
Той настоява испанските власти да му позволят да се завърне
Коментари Харесай

Пучдемон: Ако се върна, ще е добре за Испания

Той упорства испанските управляващи да му разрешат да се завърне в Барселона в точния момент, преди учредителното заседание на новоизбрания районен парламент на 23 януари идната година, оповестява БНР.

Бих желал да се върна в Каталуня допустимо най-скоро, в случай че може незабавно, това ще е добре за Испания, съобщи Пучдемон в изявление за организация Ройтерс от Белгия, където отиде още през октомври в самоналожено заточение.

Тогава беше издадена заповед за неговия арест, с цел да бъде съден за организирането на референдума за самостоятелност и противозаконното оповестяване на самостоятелност на Каталуния.

На изключителните избори тази седмица сепаратистките обединения, в това число тази на Пучдемон, си осигуриха болшинство в Народното събрание в Барселона. И той даде поръчка още веднъж да бъде районен министър председател:

Ако не ми бъде разрешено да положа клетва като подобен, това ще е огромна особеност за испанската демократична система, твърди Пучдемон.

Той изрази подготвеност за разговор с испанското държавно управление, даже в случай че министър председателят Мариано Рахой не е подготвен да разисква обособяване на Каталуния от Испания.
Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР