Той е на 92 стотни лидера до момента Хенрик Кристоферсен

...
Той е на 92 стотни лидера до момента Хенрик Кристоферсен
Коментари Харесай

Алберт Попов се класира за втория манш в Аделбоден

Той е на 92 стотни водача досега Хенрик Кристоферсен
Алберт Попов се класира за втория манш в слалома от Световната купа по ски алпийски дисциплини в Аделбоден (Швейцария).

Най-добрият български играч даде 12-о време от 57.57 секунди.

Попов е на 92 стотни водача досега Хенрик Кристоферсен (Нрвегия), който записа 56.65 секунди.

Кристоферсен, бронзов медалист в слалома на Олимпийските игри през 2014 година, би бил шестият друг победител в шест надпревари този сезон, в случай че резервира водачеството си.

Той има задатък от 28 стотни пред родения в Съединени американски щати Лий МакГрат (Норвегия), а трети е Едуард Халберг (Финландия) с пасив от 29 стони.

Световният първенец Лоик Меяр (Швейцария) е с 0.38 секунди закъснение на петото място, с една позиция пред олимпийския шампион Клеман Ноел (Франция), който завоюва в сряда в Мадона ди Кампильо (Италия).

Лидерът в класирането в дисциплината слалом Тимон Хауган не съумя да приключи, откакто пропусна врата.

Публиката на финала в Аделбоден уважи с минута безмълвие жертвите на пожара в бар в близкия Кран-Монтана на Нова година. Курортът ще бъде хазаин на надпревари за Световната купа за мъже и дами след три седмици.

Първите 30 състезатели ще карат във втория манш, който стартира в 14:30 часа българско време.
Източник: novsport.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР