Танер Али: Партията не се е превърнала в партията на Пеевски
Това съобщи в предаването „ Лице в лице “ Танер Али, съпредседател на АПС, в отговор на въпрос по какъв начин Движение за права и свободи, свързвана с Ахмед Доган, се асоциира с Делян Пеевски.
По думите му „ партията със своята идея и идеология си остана, единствено че без едната писмен знак, като Алианс за права и свободи или АПС “, като акцентира, че АПС е „ почитател на 35-годишната ни история “, а не на „ някакви си букви, които бяха откраднати безусловно от нас “.
Али изрази убеденост, че макар социологическите прогнози, партията ще влезе в Народното събрание, като акцентира, че „ Алиансът за права и свободи ще бъде в идващия парламент “, тъй като по техни данни „ знаем по какъв начин да изследваме нашия гласоподавател “. Според него в исторически проект „ в никакъв случай социолозите не са познали нашите резултати. Ама в никакъв случай “.
Той означи, че гласоподавателите към този момент са се ориентирали политически и „ знаят, че там, където е Ахмед Доган, там е и Движение за права и свободи “, като съгласно него това през днешния ден значи АПС. Танер Али добави, че Доган е деен в страната и „ ще го видите скоро “, защото „ той е на всички места “, в това число в Благоевград, Пловдив и Хасково, където организира срещи с гласоподаватели.
Танер Али сподели, че „ водач не се става просто ей по този начин “. В този подтекст той разяснява, че „ в случай че приказваме за Делян Пеевски, той може да е ръководител, само че в никакъв случай няма да бъде водач “.
Относно политическата ориентировка на групировката, Али уточни, че „ сме се самоопределили като демократична партия и ще аплайваме в демократичното европейско семейство “.
Коментирайки присъединяване на АПС в ръководството, довело до избирането на държавното управление на Росен Желязков, той изясни, че поддръжката е била обвързана с условия. „ Имахме две условия – да се съблюдава санитарният кордон и да има позитивен отчет за еврозоната “, като добави, че при определяне на въздействие „ разбрахме, че по този метод не може да продължи, и се оттеглихме “.
На въпрос за устрема към власт, Али съобщи, че „ няма нищо неприятно “ в това, защото е „ обикновено, когато подкрепяш едно държавно управление, да участваш в него “.
По отношение на бъдещи обединения той акцентира, че партията е отворена за диалози „ за европейско и евро-атлантическо развиване на страната “, само че очерта и линии, като уточни, че диалози не биха се водили с Делян Пеевски.
пазаруването и продаването на гласове е закононарушение
платена публикация
По думите му „ партията със своята идея и идеология си остана, единствено че без едната писмен знак, като Алианс за права и свободи или АПС “, като акцентира, че АПС е „ почитател на 35-годишната ни история “, а не на „ някакви си букви, които бяха откраднати безусловно от нас “.
Али изрази убеденост, че макар социологическите прогнози, партията ще влезе в Народното събрание, като акцентира, че „ Алиансът за права и свободи ще бъде в идващия парламент “, тъй като по техни данни „ знаем по какъв начин да изследваме нашия гласоподавател “. Според него в исторически проект „ в никакъв случай социолозите не са познали нашите резултати. Ама в никакъв случай “.
Той означи, че гласоподавателите към този момент са се ориентирали политически и „ знаят, че там, където е Ахмед Доган, там е и Движение за права и свободи “, като съгласно него това през днешния ден значи АПС. Танер Али добави, че Доган е деен в страната и „ ще го видите скоро “, защото „ той е на всички места “, в това число в Благоевград, Пловдив и Хасково, където организира срещи с гласоподаватели.
Танер Али сподели, че „ водач не се става просто ей по този начин “. В този подтекст той разяснява, че „ в случай че приказваме за Делян Пеевски, той може да е ръководител, само че в никакъв случай няма да бъде водач “.
Относно политическата ориентировка на групировката, Али уточни, че „ сме се самоопределили като демократична партия и ще аплайваме в демократичното европейско семейство “.
Коментирайки присъединяване на АПС в ръководството, довело до избирането на държавното управление на Росен Желязков, той изясни, че поддръжката е била обвързана с условия. „ Имахме две условия – да се съблюдава санитарният кордон и да има позитивен отчет за еврозоната “, като добави, че при определяне на въздействие „ разбрахме, че по този метод не може да продължи, и се оттеглихме “.
На въпрос за устрема към власт, Али съобщи, че „ няма нищо неприятно “ в това, защото е „ обикновено, когато подкрепяш едно държавно управление, да участваш в него “.
По отношение на бъдещи обединения той акцентира, че партията е отворена за диалози „ за европейско и евро-атлантическо развиване на страната “, само че очерта и линии, като уточни, че диалози не биха се водили с Делян Пеевски.
пазаруването и продаването на гласове е закононарушение
платена публикация
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




