Това съобщи снощи саудитски представител, участващ в кампанията срещу корупцията

...
Това съобщи снощи саудитски представител, участващ в кампанията срещу корупцията
Коментари Харесай

Саудитски принц плати $1 млрд. и излезе от ареста

Това заяви нощес саудитски представител, участващ в акцията против корупцията в кралството, съобщи Ройтерс, на която се базира Българска телеграфна агенция.

Митеб, който бе шеф на елитната Национална армия, бе измежду десетките членове на кралското семейство, министри и други някогашни и сегашни висши служители, обхванати от огромно следствие за корупция, подхванато от престолонаследника принц Мохамед бин Салман.

Принц Митеб беше считан преди време за основен кандидат за трона.

”Игра на тронове” в саудитското кралство >>

Според източника на Ройтерс не е известна сумата против която Митеб е бил пуснат на независимост, само че се считало, че тя надвишава "еквивалента на един милиард $ ".

"Ясно е, че съглашението включва самопризнание в корупция ", сподели още източникът. Той добави, че още три лица, обвинени в корупция, са се споразумели с управляващите и че прокуратурата е решила до освободи прочут брой от арестуваните и да предяви обвинявания към минимум петима от тях.

Кралска чистка раздруса Саудитска Арабия >>

На фона на почистване на сметки сред вътрешните монархически кланове продължава формалното посещаване на премиера Бойко Борисов в Рияд. Днес той ще беседва с краля Салман бин Абдул Азиз Ал Сауд, а по-късно ще се срещне с министъра на външните работи Адел ал Джубейр и с министъра на енергетиката, промишлеността и минералните запаси Халид ал Фалих.

Премиерът Бойко Борисов дойде в Рияд (снимки) >>

Почетен посетител по време на визитата в Кралството е Симеон Сакскобургготски.

Очаква се през днешния ден да бъдат подписани конвенция за отбягване на двойното данъчно облагане и съглашение за съдействие в региона на земеделието, отглеждането на животни и рибарството сред България и Саудитска Арабия.

Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР