Това означава, че глобалните емисии на парникови газове ще достигнат

...
Това означава, че глобалните емисии на парникови газове ще достигнат
Коментари Харесай

„Начало на края на изкопаемите горива“: Пиковото търсене на петрол, газ и въглища се прогнозира до 2030 г.

Това значи, че световните излъчвания на парникови газове ще доближат своя връх до 2025 година, се споделя в него, макар че деятелите предизвестиха, че остават „ огромни и смъртоносна бездна " с темпото на нужната смяна.

Изпълнителният шеф на МАЕ Фатих Бирол сподели: " Преходът към чиста сила се случва в международен мащаб и е неукротим.

" Това не е въпрос на „ в случай че “, въпросът е единствено „ какъв брой скоро “ – и колкото по-рано, толкоз по-добре за всички нас. “

Според IEA съществуващите политики и закони по света значат до 2030 година, че се чака:

• Почти 10 пъти повече електрически коли по пътищата
• Делът на възобновимите енергийни източници в световния микс от електричество скочи от 30% на съвсем 50%, със скок в слънчевата PV
• Термопомпи и други електрически отоплителни системи, които надвишават продажбите на котли на изкопаеми горива
• Три пъти повече вложения, отиващи в нови офшорни вятърни планове, в сравнение с в нови електроцентрали на изкопаеми горива
• Пиково търсене на петрол, газ и въглища. < /p>

Цените на едро на газа в Обединеното кралство се покачват до най-високото си равнище от февруари

Но предизвести, че даже тези радикални промени, които към този момент са в ход, към момента не са задоволително, с цел да ограничи стоплянето до 1,5C, решителен предел, избран в Парижкото съглашение за попречване на по-опасни въздействия от изменението на климата.

Прогнозата за международната енергетика на МАЕ за 2023 година също предизвести, че актуалната неустойчивост в Близкия изток може водят до по-нататъшни разстройства на енергийните пазари и цени вследствие на последствията от нашествието на Русия в Украйна.

В отчета се споделя, че светът може даже да види " пренасищане с доставки " на газ, заради едновременното " невиждан скок " в нови планове за полутечен природен газ (LNG), които ще бъдат пуснати в употреба през 2025 година, съвпадащи със спад в търсенето.

Плюсовете и минусите на електрическите коли

" Драматична смяна "

Прогнозата значи, че делът на световната сила, обезпечена от изкопаеми горива, най-сетне ще стартира да понижава от 80%, където е бил „ затънал от десетилетия “, до 73% до 2030 година

Новината за пиковото търсене на изкопаеми горива отразява „ трагична смяна “ спрямо това, което анализаторите смятаха, че би било допустимо единствено преди 10-15 години, сподели Филип Беноа, управител в IEA сред 2011-2016 година

Две основни неща последователно подтикват тази смяна, сподели господин Беноа, който в този момент работи в Центъра за световна енергийна политика към Колумбийския университет в Ню Йорк. частично от по-ангажираните младежи и частично от по-голямото самопризнание, че енергийната сигурност и нисковъглеродните технологии са „ в действителност самоподсилващи се, а не конкуриращи се цели “.

Също по този начин се свежда до обстоятелството, че „ софтуерните нововъведения в действителност отвори цялостен набор от благоприятни условия ", като възходящите продажби на електрически транспортни средства, които вършат голям удар в търсенето на нефт.

Назрява спор към спада на изкопаемите горива

Но Докладът беше безапелационен в предизвестието си, че напредъкът надалеч не е задоволителен, с цел да насочи света към 1,5C стопляне, като настоящата траектория се прави оценка на към 2,4C. Докато излъчванията доближат съвсем нула, климатът ще продължи да се затопля.

Това рискува освен да утежни въздействието на изменението на климата още по-лошо след година на рекордни горещини, само че и да „ подкопае енергийната сигурност система ", която е основана за по-хладен свят с по-малко рискови метеорологични феномени.

Докладът оказва напън върху водачите, подготвящи се за идващите световни договаряния за климата на COP28 в Дубай през декември.

Очаква се диалозите да доведат до още един спор по отношение на световен пакт за последователно унищожаване на изкопаемите горива, като нормално страните производителки на петрол и газ или огромните източници на излъчвания избират „ понижаване “ или други по-меки цели.

МАЕ прикани тези, които се срещат в Дубай, с цел да се съгласят да утроят световния възобновим потенциал и да основат „ ограничения за гарантиране на проведен спад в потреблението на изкопаеми горива “.

Кели Траут, проучвателен шеф в акцията Oil Change International, сподели, че остава „ голяма и смъртоносна празнота спрямо темпото на енергиен преход, който е нужен “.

„ Единственият излаз от климатичната злополука е петролът и газът неотложно да доближат връх и да намалеят бързо “, сподели тя, акцентирайки многократното предизвестие на МАЕ, че никакви нови разработки на изкопаеми горива не са съвместими с ограничение на стоплянето до 1,5C.

Гледайте климатичното шоу с Том Хийп в събота и неделя от 15:00 и 19:30 по Sky News, по Sky News уеб страница и приложение, както и в YouTube и Twitter.

Шоуто изследва по какъв начин световното стопляне трансформира нашия пейзаж и акцентира решенията на рецесията.

Източник: skynews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР