Това нещо не е нормално. Правя всичко възможно да остана

...
Това нещо не е нормално. Правя всичко възможно да остана
Коментари Харесай

Карлос Насар: Все повече се замислям да напусна България

" Това нещо не е обикновено. Правя всичко допустимо да остана в страната и да размахвам българското знаме. Ще забележим и с господин Терзиев какво може да създадем. В последна сметка стартирам от ден на ден да се възнамерявам да напусна страната ". 

Това съобщи олимпийският и троент международен първенец във повдигането на тежести Карлос Насар след среща с кмета на София Васил Терзиев. На нея щангистът призна, че стартира да се замисля дали ще може да продължи да подвига за България поради всичките спънки през последните месеци. 

" Все още няма по какъв начин да се стабилизира финансовото положение на федерацията, защото нови спонсори няма. Няма никакви промени. Последната обстановка е, че нямам желание да подписвам контракта, до момента в който Стефан Ботев е във федерацията ", сподели Насар. 

" Той чака ние да се свържем с него. Той не може да покрие нашите условия за подготовка, което значи, че няма по какъв начин да подпишем. Тази федерация не работи вярно и няма даже финансиране, което да покрие моя екип и моите разноски. Споменава се моето име и на други хора. След това ме канят на срещи, които няма по какъв начин да откажа. В последна сметка не ме е боязън да приказвам с който и да е. Аз съм на страната на истината и това нещо ми дава смелостта, че няма по какъв начин да сгреша ", разяснява Насар.

" Срещата с господин Пеевски… Стефан Ботев отиде и сподели няколко думи, че аз съм с помощта на федерацията и, че той е единственият спонсор на федерацията (бел. ред. Делян Пеевски). Но това не е истина – аз не съм получил нито стотинка. Не съм подвластен от нито един политик и от политици не съм получавал пари. Не е хубаво да бъда свързван по този начин “, сподели Насар и добави: „ Стефан Ботев не ме е карал да отивам на никакви срещи. Просто свръзката, която прави, предизвика такива срещи. Стефан Ботев не може да открие други спонсори. Ние имаме обвързване от милион… С цялото ми опрощение – някои заведения за хранене вършат подобен оборот за месец. 

Аз имам 100% повече спонсори от федерацията. Имам и оферти за нови спонсорства. Досега съм получавал средства, само че това са персонално мои контракти. Аз залагам свои средства, с цел да подвигам за България “, уточни Насар.

" В момента най-голямото ми терзание е да не бъдат спрени правата ми. Виждате, че напоследък нямам проблеми да се състезавам и по този начин. В бъдеще се надявам да имам и нови спонсори, които да поддържат българските тежести. Пишем огромна история, която възпламенява българските деца. 

Не знам какво да чакам от Стефан Ботев. Надявам се да продължава да се състезавам за България. Не сме коментирали тази тематика, само че това е най-лошото, което може да се случи ", призна Насар.

" Ние вършим спорт на международно равнище. Нямам загуба от 2023 година на нито едно състезание. Това нещо, с цел да се реализира – би трябвало доста работа с експерти и средства ", добави олимпийският първенец, представен от БГНЕС

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР