Радан Кънев: Срамна е надпреварата между основни политически “играчи” #КОЙ да целува повече и кой – по-доживотно
Това не е просто скандал, а оскърбление за всеки българин.
Присъствието на българския министър председател в доживотния персонален “Съвет за мир ” на Тръмп, в компанията на шепа властнически лидери* трансформира нашата почтена европейска страна в част от компанията, която “Целува г*за ”. Извинете за израза. Не е мой, изтъквам – доживотния ръководител.
Още по-унизителна и срамна е конкуренцията сред съществени политически “играчи ” – Борисов, Радев, Пеевски, #КОЙ да целува повече и кой – по-доживотно.
Интересът на България е противопоставен – да бъде част от единната, смела и почтена реакция на страни като Дания, Швеция, Норвегия, Канада, Франция (дори и националистическата съпротива!), Германия, Обединеното кралство (дори и Фараж…).
*Изключвам единствено Хавиер Милеи – той просто има обезверена потребност от американските пари (20 милиарда дотук), с цел да продължи промените си.
Нека отбележим, че този “Борд за мир ” НЕ Е контрактувания ръб за ръководство на линията Газа, в който като професионалист-дипломат влиза Николай Младенов. Бордът за Газа е задоволително противоречив механизъм, само че там в името на прекъсването на насилието няма място за доста ангажименти. Дано господин Младенов способства.
*Текстът е оповестен във фейсбук профила на създателя. Заглавието е на ДЕБАТИ.БГ
Още настоящи мнения – четете тук




