Министър Шишков: Превзетата държава има дискомфорт заради нас
Това, което видях във Варна, е шокиращо – да израсне един цялостен град пред очите на администрация, и то от две политически сили, и никой да не желае да спре израстването, а в противен случай – му оказва помощ. Това съобщи пред Българска национална телевизия министърът на районното развиване и благоустройството Иван Шишков.
„ Не съм срещал някой да си намерения по подобен обикновен метод да направи такава огромна корист. Този притежател, който твърди, че има здания, издигнати през 2001 година, дали е имал парцела тогава? Със сигурност не. През 2005-2006 година е имало гора, прави се подмяна и по-късно някой удостоверява, че 4-5 години преди този момент е имало здания. Няма по какъв начин държавна администрация да бъде подлъгана по подобен обикновен метод. Всички са разчитали, че няма да пристигна актуалният миг “, счита той.
„ В един миг има тъжби за нелегално строителство, включително 2024 година при кмета. И какво се случва с тези тъжби? Нищо. Но има тъжби и за противозаконна сеч. Януари 2025 година имаме допускане на Подробен устройствен план, кметът го позволява. Коцев не е бил в ареста в този миг. Вместо кметът на Варна да спре строителството, се попълнят постройките в Кадастъра и стартират да се случват покупко-продажби. Незаконното строителство става машинация в огромни размери, тъй като към този момент има хора, които си купуват тези здания “, описа районният министър.
Подчерта, че въпросът не е каква е националността на притежателя на противозаконния град и той умилено не я разяснява.
„ Властта би трябвало да знае, че когато си затваряш очите, можеш да докараш нещата до такава степен, че да причиниш големи материални, морални и душевен вреди на доста огромна част от хората. Виновни са ръководещите и от двете политически сили във Варна. Разпоредих на ДНСК и Кадастъра да се направи цялостна проверка на община Варна от 2023 година до момента. Няма да я разделяме на тази и онази политическа мощ, тъй като не знаем мащабите “, разгласи още министърът.
Шишков чака и други сходни проблеми. По думите му може да се окаже, че това е процедура.
„ Безспорно доста хора са взели участие в тази документална машинация. Сякаш никой не желае да види тази машинация. В момента превзетата страна има дискомфорт, тъй като началото на нашето ръководство е нашата поръчка – на всички места, където има огромни злоупотреби, споделяме на тези хора, че тяхното време е свършило “, безапелационен е той.
„ Незаконните постройки би трябвало да ги унищожи кметът на Варна – този, който три години не е направил нищо. Надявам се да съблюдава закона “, сподели още министър Шишков.
„ Не съм срещал някой да си намерения по подобен обикновен метод да направи такава огромна корист. Този притежател, който твърди, че има здания, издигнати през 2001 година, дали е имал парцела тогава? Със сигурност не. През 2005-2006 година е имало гора, прави се подмяна и по-късно някой удостоверява, че 4-5 години преди този момент е имало здания. Няма по какъв начин държавна администрация да бъде подлъгана по подобен обикновен метод. Всички са разчитали, че няма да пристигна актуалният миг “, счита той.
„ В един миг има тъжби за нелегално строителство, включително 2024 година при кмета. И какво се случва с тези тъжби? Нищо. Но има тъжби и за противозаконна сеч. Януари 2025 година имаме допускане на Подробен устройствен план, кметът го позволява. Коцев не е бил в ареста в този миг. Вместо кметът на Варна да спре строителството, се попълнят постройките в Кадастъра и стартират да се случват покупко-продажби. Незаконното строителство става машинация в огромни размери, тъй като към този момент има хора, които си купуват тези здания “, описа районният министър.
Подчерта, че въпросът не е каква е националността на притежателя на противозаконния град и той умилено не я разяснява.
„ Властта би трябвало да знае, че когато си затваряш очите, можеш да докараш нещата до такава степен, че да причиниш големи материални, морални и душевен вреди на доста огромна част от хората. Виновни са ръководещите и от двете политически сили във Варна. Разпоредих на ДНСК и Кадастъра да се направи цялостна проверка на община Варна от 2023 година до момента. Няма да я разделяме на тази и онази политическа мощ, тъй като не знаем мащабите “, разгласи още министърът.
Шишков чака и други сходни проблеми. По думите му може да се окаже, че това е процедура.
„ Безспорно доста хора са взели участие в тази документална машинация. Сякаш никой не желае да види тази машинация. В момента превзетата страна има дискомфорт, тъй като началото на нашето ръководство е нашата поръчка – на всички места, където има огромни злоупотреби, споделяме на тези хора, че тяхното време е свършило “, безапелационен е той.
„ Незаконните постройки би трябвало да ги унищожи кметът на Варна – този, който три години не е направил нищо. Надявам се да съблюдава закона “, сподели още министър Шишков.
Източник: bulnews.bg
КОМЕНТАРИ




