Това, което е възможно, е до някаква степен да продължат

...
Това, което е възможно, е до някаква степен да продължат
Коментари Харесай

Янаки Стоилов отрече натиск върху КС за отмяна на съдебната реформа



" Това, което е допустимо, е до някаква степен да продължат измененията в правосъдната власт, само че едва ли ще е със неотдавнашен опит за смяна в Конституцията . Това, което идва върху главите ни, идва от главите ни ". Такава оценка направи конституционният арбитър проф. Янаки Стоилов пред БТВ за решението, което взе Конституционният съд да анулира частични конституционните промени.

Проф. Янаки Стоилов посочи, че даже в случай че някой е търсил контакт за политически напън върху Конституционния съд, той не го дефинира като напън. Дори и да е изразено като напън, въпросът не е дали подобен съществува, а кой по какъв начин дава отговор на избрани опити за напън .

Конституционен съд, в случай че в действителност слага високи и правни стандарти, би трябвало да прави оценка резултатите , а всеки, който в политиката подхваща дейности, не би трябвало да разчита различен да му свърши работата, сподели проф. Янаки Стоилов. Конституционен съд сега резервира настоящите разпореждания и това, което не може да бъде заобиколено е, че  най-силното пълномощие на президента в парламентарна рецесия са служебните държавни управления, сподели проф. Стоилов .

Той изясни, че правосъдната промяна не може да бъде изчерпана с нормативни промени в Конституцията. Има доста аспекти на правосъдната промяна, които засягат жителите и юридическите лица. Тези, които приказват единствено за правосъдна промяна не приказват за крайния резултат, а единствено за конституционните и измерения, разяснява проф. Янаки Стоилов.

По думите му се движим повече в един кръг, в сравнение с постигаме реални резултати, които не могат да бъдат измервани. Главният прокурор е открит като независим орган и някои от пълномощията на прокуратурата във връзка с атакуването на незаконосъобразни актове са непокътнати , посочи Стоилов. И внесе повече изясненост - Конституционен съд е органът, който дава отговор за сходството на законите с Конституцията. Конституционен съд дава и отговор на въпроса дали измененията са направени по метод, който официално подхожда за реда за смяна в Конституцията, разясни проф. Стоилов.
 Екатерина Михайлова: Не е редно Висш съдебен съвет с изминал мандат да избира основен прокурор
Екатерина Михайлова: Не е редно Висш съдебен съвет с изминал мандат да избира основен прокурор

Решенията на Конституционен съд засягат политическите институции и изискват отговор от политиците
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР