Това е поредната стъпка към финалното приемане на документа С

...
Това е поредната стъпка към финалното приемане на документа С
Коментари Харесай

Ева Майдел: Икономическата комисия на ЕП прие доклада за готовността на България за еврозоната

Това е следващата стъпка към финалното приемане на документа
С огромно болшинство от 46 гласа „ за “ Комисията по стопански и парични въпроси – ЕКОН, на Европейския парламент одобри през днешния ден в Брюксел отчета за готовността на България за еврозоната. Той беше импортиран за разглеждане от Ева Майдел, народен представител от ГЕРБ-ЕНП и основен докладчик. Това е следващата стъпка към финалното приемане на документа от Европейския парламент, оповестиха от пресцентъра на ГЕРБ.

„ Радвам се, че моите сътрудници в комисията ЕКОН утвърдиха отчета. Това е поддръжка за една историческа задача на България “, сподели след гласуването Ева Майдел.

Докладът по отношение на приемането на еврото от България на 1 януари 2026 година на Екологичен потенциал е третият значим документ на европейските институции след отчетите на ЕЦБ и Европейска комисия, които към този момент потвърдиха готовността на страната ни.

Последната стъпка по утвърждението на документа е гласуването му в пленарна зала на Европейския парламент, което ще се случи на 8 юли в Страсбург.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР