Пламен Панов с призив: Имаме нужда от нов хубав скулптурен п...
" Това е нещо ново, това е нещо друго. Това е свежият полъх в програмата на Дружеството " . Това съобщи за изложбата „ Рисунка и статуя “ на Дружеството на пловдивските художници зам-кметът Пламен Панов довечера.
Експозицията бе открита през днешния ден в галерията на ДПХ на бул. „ Цар Борис III Обединител “. Неин куратор е Иван Тотев, който бе поканил създатели - художници и скулптори, от Пловдив, Димитровград, Видин и Асеновград.
" Беше ми забавно какво е отношението на създателите, които поканих, към рисунката и до каква степен някои от картините им влизат в креативния им развой. В изложбата ще видите погледа на едни сътрудници, които не ви занимават непрекъснато с рисунки в огромните си креативен планове " , изясни Тотев.
" При скулптурите нещата са малко по-стегнати. Аз съм леко алергичен към скулптурата, която има комизъм, задявка и нечиста сделка с всякакви хрумки, поканих единствено сътрудници, които имат съществено отношение към формата освен като пластика, ами и като изявяване и работа с материал``, сподели кураторът и поздрави всички свои сътрудници поименно.
Иван Тотев изясни, че участващите не са създатели, които той пласира по някаква система, а са създатели, за които той е бил любопитен - какво седи зад тяхното творчеството. А от скулптурите - да събере на едно място едни " формалисти ", за чието отзоваване е признателен.
А това са огромните имена Веселин Ламбрев, Илиян Иванов, Русен Дойков, Сава Цонев, Свилен Костадинов, Богдан Александров, Валентин Щинков, Дан Тенев, Данчо Григоров, Иван Шишков - Шишо, Илияна Манукова и Моника Роменска.
" Когато получих днешната покана, доста се развълнувах. Много почитам Иван с изключение на като ваятел, ами и като човек. Надявам се това като кураторски план да продължи да се случва и през идващите години ", сподели Пламен Панов.
Зам.-кметът пожела на изложбата да се радва на огромен интерес и насочи значим апел от страна на Общината към Дружеството на пловдивските художници.
``Това, което ние имаме потребност да виждаме и през идващите години, е един прекрасен скулптурен пленер, който не се е състоял от много години. Помислете за следващата година в плана, който поддържаме, в Културния календар да има подобен скулптурен пленер, който да наситим с живот посредством разнообразни скулптурни композиции. Вярвам, че дружно можем да го осъществяваме ".
Снимки от автора
Експозицията бе открита през днешния ден в галерията на ДПХ на бул. „ Цар Борис III Обединител “. Неин куратор е Иван Тотев, който бе поканил създатели - художници и скулптори, от Пловдив, Димитровград, Видин и Асеновград.
" Беше ми забавно какво е отношението на създателите, които поканих, към рисунката и до каква степен някои от картините им влизат в креативния им развой. В изложбата ще видите погледа на едни сътрудници, които не ви занимават непрекъснато с рисунки в огромните си креативен планове " , изясни Тотев.
" При скулптурите нещата са малко по-стегнати. Аз съм леко алергичен към скулптурата, която има комизъм, задявка и нечиста сделка с всякакви хрумки, поканих единствено сътрудници, които имат съществено отношение към формата освен като пластика, ами и като изявяване и работа с материал``, сподели кураторът и поздрави всички свои сътрудници поименно.
Иван Тотев изясни, че участващите не са създатели, които той пласира по някаква система, а са създатели, за които той е бил любопитен - какво седи зад тяхното творчеството. А от скулптурите - да събере на едно място едни " формалисти ", за чието отзоваване е признателен.
А това са огромните имена Веселин Ламбрев, Илиян Иванов, Русен Дойков, Сава Цонев, Свилен Костадинов, Богдан Александров, Валентин Щинков, Дан Тенев, Данчо Григоров, Иван Шишков - Шишо, Илияна Манукова и Моника Роменска.
" Когато получих днешната покана, доста се развълнувах. Много почитам Иван с изключение на като ваятел, ами и като човек. Надявам се това като кураторски план да продължи да се случва и през идващите години ", сподели Пламен Панов.
Зам.-кметът пожела на изложбата да се радва на огромен интерес и насочи значим апел от страна на Общината към Дружеството на пловдивските художници.
``Това, което ние имаме потребност да виждаме и през идващите години, е един прекрасен скулптурен пленер, който не се е състоял от много години. Помислете за следващата година в плана, който поддържаме, в Културния календар да има подобен скулптурен пленер, който да наситим с живот посредством разнообразни скулптурни композиции. Вярвам, че дружно можем да го осъществяваме ".
Снимки от автора
Източник: marica.bg
КОМЕНТАРИ




