Това, че България ще е председател на Съвета на Европа

...
Това, че България ще е председател на Съвета на Европа
Коментари Харесай

Георги Свиленски: Българското председателство не пречи да има вот на недоверие и предсрочни избори

Това, че България ще е ръководител на Съвета на Европа не значи, че не може да има избор на съмнение и предварителни избори. Това уточни в изявление за предаването " Неделя 150 " на стратегия " Хоризонт " Георги Свиленски от Българска социалистическа партия:

Свидетели сме на доста образци в годините обратно, където в страни, които са били председателстващи Съвета на Европа, са се провеждали избори, тъй че това не може да бъде някакво табу. Ние постоянно сме твърдели, че проблемите би трябвало да се вземат решение в точния момент и не би трябвало да се отсрочват. Когато имаме проблеми с корупцията, ще желаеме избор на съмнение за корупцията. По-лошото е, че това държавно управление ни дава учредения за привикване на избор на съмнение освен за корупция, а за цялостна политика. Ние не желаеме да кажем, че сме най-чистите и най-неопетнените, само че ние желаеме да се постави завършек на този модел. Опитваме се да кажем на българското общество, че този модел с такива управнически дейности води страната към на никое място. Борбата с корупцията е идея на всеки един депутат, без значение от коя партия е, само че виждам, че искащи за битката с корупцията няма. Виждаме искащи за прикриване, за проявление пред външните фактори.

От Българска социалистическа партия не са насочени по какъв начин би трябвало да се борят с корупцията, тъй като не може едни хора, които в зародиша си имат като идеология корупцията, да се борят с нея. Това съобщи пред " Хоризонт " Цвета Караянчева от ГЕРБ:  Цвета Караянчева

Ние постоянно сме подготвени на разговор с нашите сътрудници от Българска социалистическа партия, тъй като когато има в действителност градивни неща, ние ги одобряваме. Нека да водим разговор. Езикът на омразата не оказва помощ на никого. Време е да се обединим и да работим, тъй като ни следва нещо доста значимо, само че в никакъв случай не сме канили Българска социалистическа партия, с цел да вършим коалиция и в никакъв случай няма да ги поканим. Това, че госпожа Нинова си мисли, че някой бърка в нейната партия, си е нейн проблем. Ние в никакъв случай не сме се занимавали с проблемите на другите партии. Имаме си свои позиции и свои политики, свои връзки, които си ги решаваме вътре в групата.

Цялото изявление с Георги Свиленски и Цвета Караянчева можете да чуете от звуковия файл.
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР